شما اینجا هستید: خانهاستانهاتهران جانشین فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) استان تهران: ضدعفونی شدن ۲۵۰۰ نقطه از معابر شهرستان های استان تهران

 جانشین فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) استان تهران: ضدعفونی شدن ۲۵۰۰ نقطه از معابر شهرستان های استان تهران

منتشرشده در تهران شنبه, 24 اسفند 1398 ساعت 09:55
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

سپاه نیوز: جانشین فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) گفت: تاکنون بیش از ۱۵۰۰ باب مسجد، اماکن مذهبی و مدارس و همچنین بیش از ۲۵۰۰ نقطه از معابر سطح شهرستان های استان تهران ضدعفونی شده است.

به گزارش سپاه نیوز؛ حیدرنیا جانشین فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) استان تهران در گفت‎‌وگویی اظهار داشت: قرارگاه پدافند زیستی سپاه سیدالشهدا(ع) در سطح استان تهران راه اندازی شده که کارگروه های متعددی دارد و به تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان‌ها اعلام شده تا با کلیه امکانات و تجهیزات وارد صحنه شده و به کمک مردم بیایند.

 

جانشین فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) با اشاره به عملیات ضدعفونی معابر و مبلمان شهری بیان کرد: روزانه در سطح شهرستان های استان تهران عملیات ضدعفونی معابر با بکارگیری بیش از 2 هزار گروه جهادی 3 تا 7 نفره انجام می شود.

 

حیدرنیا ادامه داد: تاکنون بیش از 1500 باب مسجد، اماکن مذهبی و مدارس و همچنین بیش از 2500 نقطه از معابر سطح شهرستان های استان تهران ضدعفونی شده است.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر مردم نیازمند دریافت اقلام بهداشتی از جمله ماسک و مواد ضدعفونی کننده هستند تصریح کرد: از ابتدای شیوع کرونا در سطح استان تهران چندین کارگاه خیاطی و تولیدی در سطح استان تغییر کاربری داده شده و بسیجیان در این کارگاه ها مشغول تولید ماسک مورد تائید شبکه بهداشت و استانداردی هستند که در روزهای آینده به تولید انبوه می رسد.

 

جانشین فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) گفت: به منظور تامین مواد ضدعفونی کننده با همکاری خیرین، اقلامی از شرکت های تولیدی تهیه شده و سپاه سیدالشهدا(ع) درنظر دارد تا بسته های بهداشتی شامل مواد شوینده، ماسک و مواد ضدعفونی کننده را در میان خانواده های کم بضاعت توزیع کند.

 

حیدرنیا در ادامه تاکید کرد: بخش قابل توجهی از ماسک های تولیدی فعلی که توسط جهادگران تهیه می شود به مراکز بهداشتی و درمانی تحویل شده و بخش دیگری در اختیار مردم نیازمند و مابقی به قیمت تمام شده که کمتر از 500 تومان است در 14 شهرستان در اختیار مردم قرار می گیرد.

 

وی در پایان با اشاره به اقدامات سپاه سیدالشهدا(ع) در پیشگیری از شیوع این بیماری افزود: خودروهای امدادی در قالب گشت جهادگران سلامت در محلات مردم را تب سنجی می کنند و آموزش های لازم را به مردم ارائه می کنند، لذا در این راستا تاکنون 8 هزار بروشور آموزشی تهیه و توزیع شده است.

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است