شما اینجا هستید: خانهاستانهایزدفرمانده سپاه الغدیر استان یزد: مدیریت جهادی لازمه توسعه همه جانبه کشور است

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد: مدیریت جهادی لازمه توسعه همه جانبه کشور است

منتشرشده در یزد سه شنبه, 29 مهر 1399 ساعت 11:18
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:فرمانده سپاه الغدیر استان یزد گفت:  مدیریت جهادی لازمه توسعه همه جانبه کشور است که باید بیش از پیش در دستور کار مسئولان و دست‌اندرکاران قرار گیرد.

به گزارش سپاه نیوز؛  سردار سرتیپ دوم پاسدار رضا پورشمسی فرمانده سپاه الغدیر استان یزد تبیین ارزش‌ها و اهداف انقلاب اسلامی را یکی از موثرترین راهکار مدیریت کشور در حوزه‌های مختلف دانست و اظهار کرد: مدیریت جهادی لازمه توسعه همه جانبه کشور است که باید بیش از پیش در دستور کار مسئولان و دست‌اندرکاران قرار گیرد.

 

وی با بیان این‌که در بسیاری از نظام‌های سیاسی دنیا مسئله حکمرانی به عنوان اصلی‌ترین عامل توسعه مطرح است، افزود: در مدل تمدنی غرب که به شکل هرمی ترسیم می‌شود، در رأس هرم مسئولان و در قاعده آن مردم قرار می‌گیرند.

 

وی ادامه داد : در مدل سیاسی غرب سرمایه داران و سلبریتی‌ها فارغ از دغدغه عموم جامعه رابطه بین مردم با مسئولان را ترسیم و تعیین می‌کنند و این نقطه تفاوت اساسی نظام اسلامی ایران با نظام‌های غربی است.

 

سردار پورشمسی تصریح کرد: در نظام الهی جمهوری اسلامی ایران به جای مقوله حکمرانی بحث مسئولان به معنای پاسخگو مطرح می‌شود و مسئولان باید بیش از پیش به بار معنایی و تعهد آن دقت کنند.

 

وی بیان کرد: در مبانی ارزش‌های انقلاب اسلامی مسئول به کسی گفته می‌شود که در قبال تعهدات و خدمات خود در جامعه باید به مردم پاسخگو باشد و عملکرد خود را در معرض ارزیابی همگان قرار دهند.

 

فرمانده سپاه الغدیر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش مردم در نظام انقلابی ایران، اظهار کرد: در نظام جمهوری اسلامی، اسلامیت نظام ریشه در توحید و جمهوریت آن برمبنای تکریم مردم برنامه‌ریزی شده است.

 

وی افزود: تکریم آحاد مردم با هر گرایش و سلیقه در کنار توحید اسلام ناب محمدی دو عنصر تشکیل دهنده سیاست‌های اجرایی نظام جمهوری اسلامی ایران است.

 

سردار پورشمسی تصریح کرد: مدیریت در نظام اسلامی ایران بر مبنای ارزش‌های الهی اسلام ناب محمدی پایه گذاری شده است.

 

وی گفت: در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مردم کلیدی‌ترین نقش توسعه‌ای در مسائل مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی را ایفا می‌کنند و بستر این مهم باید توسط مسئولان و دست‌اندرکاران ایجاد شود.

 

فرمانده سپاه الغدیر خاطرنشان کرد: در ارزش‌های دینی انقلاب اسلامی رابطه امت با ولی، رابطه‌ای تنگاتنگ و دوست داشتنی است و همین امر موجب عصبانیت استکبار و طرح توطئه‌های شوم علیه ایران اسلامی شده است.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است