شما اینجا هستید: خانهاستانهایزدفرمانده سپاه الغدیر استان یزد: نقطه قوت دفاع مقدس ولایتمداری رزمندگان بود

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد: نقطه قوت دفاع مقدس ولایتمداری رزمندگان بود

منتشرشده در یزد شنبه, 03 مهر 1400 ساعت 11:29
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه الغدیر استان یزد، نقطه قوت دفاع مقدس را ولایتمداری رزمندگان و مدیریت جنگ به دست جوانان همچنین زمان‌آگاهی و بصیرت مردم دانست.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار رضا پورشمسی فرمانده سپاه الغدیر استان یزد در جمع نمازگزاران یزد به مناسبت هفته دفاع مقدس با تسلیت به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی همچنین گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: نهضت امام خمینی (ره) بر مبنای قیام امام حسین (ع) در عاشورای حسینی شکل گرفت و راه ائمه و راه امام و ولایت بهانه ای برای شکل دهی این نهضت بزرگ بود.

 

وی عنوان کرد: شاه ملعون گمان می کرد که قیام امام راحل، یک قیام مادی و ابزاری است و شناختی از معنویت، اخلاق، ولایت و انسانیت نداشت و درست یک روز بعد از پیروزی انقلاب اسلامی یعنی در ۲۳ بهمن ۵۷، با ترور کور منافقین در تهران و به شهادت رساندن جمعی از مردم، جنگ تمام عیار دنیا علیه انقلاب اسلامی ایران آغاز شد.

 

سردار پورشمسی عنوان کرد: در شرایطی که دنیا می خواست این انقلاب اسلامی ایران را زمین‌گیر کند، صدام ملعون با ۴۸ یگان زمینی، ۱۱ لشکر پیاده، زرهی و مکانیزه، ۲۰ تیپ مرزی، ۱۵ تیپ مستقل، استفاده از گارد ریاست جمهوری و تجهیزات گسترده بسیار به ایران حمله کرد.

 

وی ادامه داد: در روز اول جنگ صدام فرودگاه‌های مهرآباد، دزفول، اصفهان، قم، همدان، اهواز، کرمانشاه، تبریز، شیراز و … را مورد حمله قرار داد و مردم را ترساند اما امام راحل با اندیشه والای خود فرمود که نترسید، دزدی آمد، سنگی انداخت و رفت.

 

فرمانده سپاه الغدیر بیان کرد: سردار سلیمانی نیز سرباز مکتب امام خمینی (ره) بود که هرگز نترسید یا شهید حججی نیز از شاگردان مکتب امام راحل بود که چنین در برابر دشمن ایستادگی کرد.

 

وی ادامه داد: از نقاط قوت ما در دوران دفاع مقدس، دفاع و حمایت تمام عیار از ولایت بود و در کنار آن، اعتماد به جوانانی بود که مدیریت جنگ را به دست گرفته بودند.

 

سردار پورشمسی عنوان کرد: از دیگر مواردی که باعث شد دفاع مقدس را به رغم همه نابرابری‌ها با پیروزی پشت سر بگذاریم، به قول شهید آوینی، زمان‌آگاهی بود و جوانان و زنان و مردان ما آن زمان بصیرت دینی و ولایی داشتند.

 

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد تاکید کرد: نگاه ما به این جنگ نابرابر، یک حرکت مبنایی بود برای عده ای که به فرمان ولایت به سمت یک جهاد الهی حرکت کردند و در این صورت است که این دفاع، مقدس می شود.

 

وی افزود: هفته دفاع مقدس، هفته تجلی ولایت و قدرت ولایت است و این قدرت است که در تفکر شیعی شکل می گیرد، رزمندگان ما تابع قرآن و ولایت بودند رزمندگان ما بر اساس باورهای الهی و ولایی امام خود به غیر از خدا از هیچ چیز دیگر نمی ترسیدند.

 

سردار پورشمسی تاکید کرد: امروز نیز بی‌شک رمز پیروزی و استمرار نظام اسلامی، حمایت از ولایت و زمان‌آگاهی، بصیرت و انسجام و وحدت است و در این صورت است که می توانیم دشمنان خود را همچون گذشته ناکام و ذلیل کنیم.‌

 

انتهای پیام/02

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است