شما اینجا هستید: خانهاستانهایزدفرمانده ناحیه مقاومت بسیج خاتم استان یزد: زندگی نسل جوان باید در فضای مسجد شکل بگیرد

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خاتم استان یزد: زندگی نسل جوان باید در فضای مسجد شکل بگیرد

منتشرشده در یزد سه شنبه, 24 مرداد 1396 ساعت 09:28
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خاتم با بیان اینکه تمام مسائل زندگی انسان با مساجد گره خورده است ، تاکید کرد : زندگی نسل جوان باید در فضای مسجد شکل بگیرد.

 به گزارش سپاه نیوز؛ سرهنگ پاسدار حسین آزادی نژاد فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خاتم در جلسه ای که با حضور امام جمعه هرات و فعالین در مساجد پیرامون بحث مسجد محوری برگزار شد گفت: مسجد به عنوان نماد فرهنگی شهرها، ریشه ای تاریخی و ارزشمند در تاریخ تشیع دارد.

 

سرهنگ آزادی نژاد با بیان اینکه تمام مسائل زندگی انسان با مساجد گره خورده است، افزود: سلامت، رشد و پرورش انسان ها در این پایگاه عظیم الهی تحقق پیدا می کند.

 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تلاش های دشمنان جهت دور کردن جوانان از مساجد و تضعیف عقیدتی و فرهنگی آنان، باید تلاش کنیم تا مساجد به محل بروز استعدادهای نسل جوان در حوزه های مختلف تبدیل شود.

 

سرهنگ آزادی نژاد با بیان اینکه مسجد جامع هرات بعنوان مسجد الگو انتخاب شده است گفت: امروز در سایه توجه به مساجد می توان جوانان را در مقابل آسیبهای اجتماعی بیمه و فرهنگ دین محوری را در جامعه نهادینه کرد.

 

برادر پاسدار محمد دهقان هراتی فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام علی علیه السلام نیز در ادامه طی سخنانی با بیان اینکه ائمه جماعات باید با حوصله به سؤال مردم پاسخ دهند، اظهار داشت:ائمه جماعات با حوصله به سؤال‌ها جواب دهند و جوانان را جذب کنند که مدیریت جامعه آینده به دست آنان است.

 

 دهقان خاطرنشان کرد: ائمه جماعات توجه کنند در چه زمانی قرار گرفته‌اند، زمان را بشناسند، قطعاً جوانان تشنه مباحث اخلاقی هستند، و بسیاری از آنان نسبت به مسائل سیاسی  احاطه ندارند و این وظیفه امام جماعت است که این روشنگری‌ها را داشته باشد، بنابراین ائمه جماعات با بیانات گرم خود می‌توانند با جوانان ارتباط برقرار کنند و راه صحیح را در پیش‌ روی آن‌ها قرار دهند.

 

وی درباره نقش مساجد در تحقق همدلی و همزبانی میان مردم و مسئولان گفت: همدلی و همزبانی مسأله ساده‌ای نیست، مسأله عمیق و پیچیده ای است، دل‌ها دست خدا است و چیزی که دل‌ها را نزدیک می‌کند،‌ نور الهی است.

 

حاضرین نیز در پایان جلسه نقطه نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کردند.

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است