شما اینجا هستید: خانهاستانهایزدمسئول بسیج دانشجویی استان یزد: ایجاد بانک اطلاعاتی شهدای دانشجو استان به همت دبیرخانه کنگره‌ی شهدای دانشجو یزد/ برگزاری بیش از 30 یادواره شهدا در دانشگاه‌های استان

مسئول بسیج دانشجویی استان یزد: ایجاد بانک اطلاعاتی شهدای دانشجو استان به همت دبیرخانه کنگره‌ی شهدای دانشجو یزد/ برگزاری بیش از 30 یادواره شهدا در دانشگاه‌های استان

منتشرشده در یزد سه شنبه, 25 مهر 1396 ساعت 08:43
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول بسیج دانشجویی استان با اشاره به فعالیت‌های متنوع کنگره‌ی شهدا دانشجو استان از برگزاری بیش از 30 یادواره شهدا و ایجاد بانک اطلاعاتی شهدا دانشجو به‌عنوان اصلی‌ترین فعالیت‌های این مجموعه نام برد.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سید حسین راسخی مسئول بسیج دانشجویی استان در نشست خبری چهارمین کنگره‌ی شهدا‌ی دانشجو استان و سومین جشنواره دانشجویی رویش که در تالار اندیشه دانشگاه یزد برگزار شد با اشاره به تشکیل دبیرخانه دائمی کنگره‌ی شهدای دانشجوی استان در دانشگاه فرهنگیان افزود: به همت دانشجویان بسیجی بانک اطلاعاتی کاملی از شهدای دانشجو استان ایجاد شده و اسناد فراوانی از شهدای دانشجو در دبیرخانه این کنگره جمع‌آوری‌شده است.

 

دبیر کنگره‌ی شهدای دانشجو استان از برگزاری بیش از ۳۰ یادواره شهدا در سطح دانشگاه‌ها و راه‌اندازی گروه‌های شهدا پژوهی به‌عنوان دیگر فعالیت‌های این کنگره نام برد و افزود: تألیف و انتشار کتاب از زندگی شهدای دانشجوی استان از دیگر فعالیت‌های این مجموعه است.

 

وی با اشاره به نقش هنر در ترویج فرهنگ انقلابی و اسلامی به برگزاری جشنواره ادبی هنری رویش در سطح دانشگاه‌های استان اشاره کرد و ادامه داد: در سال گذشته بیش از ۸۰۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که پس از نمایش عمومی و تقدیر از برگزیدگان این جشنواره، آثار برگزیده به جشنواره کشوری که با عنوان جشنواره ققنوس برگزار می‌شود معرفی شدند.

 

راسخی در ادامه با اشاره به مقالات شهید آوینی و عمق بینش این اندیشمند انقلابی، تاکید کرد: ازنظر این شهید بزرگ‌ترین و اصلی‌ترین چالش پیش روی انقلاب اسلامی نوع مواجهه با نظام سلطه و غرب است و دراین‌بین دشمنان ما همواره از ابزار‌های رسانه‌ای و هنری برای پیش برد اهداف خود استفاده می‌کنند.

 

وی با تأکید بر اینکه، امروز صحت این گفته‌ی شهید آوینی برای همه مشهود است تصریح کرد: دشمنان در راستای اجرای نقشه‌های شوم خود و ضربه زدن به انقلاب و ارزش‌های اسلامی همواره به دانشگاه و قشر دانشجو توجه ویژه‌ای داشتند.

 

مسئول بسیج دانشجویی استان در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه شبکه‌های رسانه‌ای از ابزار هنر برای تسلط به دل‌ها و اراده‌های استفاده می‌کنند اظهار داشت: استفاده از ابزار‌های هنری باید بیش از گذشته موردتوجه قرار گیرد و آثار فاخر هنری انقلابی و اسلامی می‌تواند نقش ویژه در ترویج فرهنگ اسلامی و انتقال ارزش‌ها ایفا کند.

 

دبیر کنگره‌ی شهدای دانشجوی استان در پایان گفت:دانشجویان به‌عنوان پرچم‌داران عرصه روشنگری و قشری مؤثر در جامعه باید در این عرصه نیز پیشگام باشند و با تولید آثار فاخر انقلابی نقش خود را به‌خوبی ایفا کنند.

 

 

انتهای خبر/09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است