شما اینجا هستید: خانهاستانهایزدرئیس بسیج سازندگی سپاه الغدیر یزد خبر داد: خدمت رسانی سپاه الغدیر یزد به 4 روستا در مناطق زلزله زده غرب کشور

رئیس بسیج سازندگی سپاه الغدیر یزد خبر داد: خدمت رسانی سپاه الغدیر یزد به 4 روستا در مناطق زلزله زده غرب کشور

منتشرشده در یزد شنبه, 27 آبان 1396 ساعت 09:10
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: اعلام کرد: رئیس بسیج سازندگی سپاه الغدیر یزد اعلام کرد: خدمت رسانی و امداد رسانی به تعداد 4 روستا که از توابع شهر ریجاب استان کرمانشاه هستند به سپاه الغدیر استان یزد محول شده است.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سیدمحمد میرقانعی رئیس بسیج سازندگی سپاه الغدیر یزد گفت: پس از وقوع زلزله در منطقه غرب کشور نماینده‌ای از سپاه الغدیر استان یزد به این منطقه اعزام شد و در هماهنگی کشوری که در مجموعه سپاه و بسیج صورت گرفت خدمت رسانی و امداد رسانی به تعداد ۴ روستا به استان یزد محول شد.

 

میرقانعی افزود:این چهار روستا که از توابع شهر ریجاب استان کرمانشاه هستند ۳۱۷ خانوار و جمعیت ۱۱۷۹ نفری را دارا می‌باشند، که شغل اکثر ساکنان آن دامداری و کشاورزی است.

 

وی اظهار کرد: هیاتی از سپاه یزد برای بررسی منطقه و دلجویی از مردم به منطقه اعزام شده و با مردم، بزرگان، ریش سفیدان و دهیاران نشست داشته اند.

 

وی با تقدیر از همت والای مردم نوع دوست استان یزد در همراهی و کمک به آسیب دیدگان بیان داشت: بخشی از کار جمع آوری کمک‌های مردمی توسط حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت بسیج استان یزد انجام شده و هم اکنون نیز در حال انجام است که در تعدادی لوازم گرم کننده، پتو، پوشاک، کنسرو، خشکبار و نان خشک جمع آوری شده است.

 

میرقانعی بیان داشت: علاوه بر خیل ماشین‌ها و کمک‌های مردمی که به سمت منطقه روانه شده طبق گزارشات واصله تخلیه بار یک دستگاه کامیون در این چهار روستا انجام شده و ۳ دستگاه کامیون دیگر نیز به منطقه خواهند رسید. همچنین یک تریلی هم توسط آماد سپاه الغدیر استان یزد جهت کمک به این عزیزان آماده شده است.

 

وی تاکید کرد: در این تقسیم بندی دو موضوع مد نظراست. یک موضوع کار موقت خدمت رسانی شامل اسکان، ارائه امکاناتی نظیر چادر، پتو و رسیدگی به مصدومین و تامین غذا و آب است که خوشبختانه تا کنون کار خوبی انجام شده است و آمادگی خوبی در چهار روستا وجود دارد. موضوع دوم که کار اصلی ما است بهسازی و بازسازی مسکن و مناطق آسیب دیده با همراهی مجموعه ادارات استان و خیران محترم و همکاری خود مردم منطقه است.

 

انتهای خبر/09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است