شما اینجا هستید: خانهاستانهایزدفرمانده سپاه الغدیر استان یزد مطرح کرد: سپاه الغدیر استان یزد از روز اول حادثه در کنار زلزله زدگان کرمانشاه بود

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد مطرح کرد: سپاه الغدیر استان یزد از روز اول حادثه در کنار زلزله زدگان کرمانشاه بود

منتشرشده در یزد چهارشنبه, 08 آذر 1396 ساعت 08:42
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار جمیری با تشریح اقدامات سپاه الغدیر استان یزد جهت امداد رسانی به هموطنان زلزله زده کرمانشاه، بر حضور در منطقه تا زمان حل تمامی مشکلات تاکید کرد.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار فتح الله جمیریفرمانده سپاه الغدیر استان یزد با تشریح اقدامات صورت گرفته توسط سپاه الغدیر استان یزد برای کمک به هموطنان زلزله زده گفت: نیروهای سپاه الغدیر استان یزد از روز اول حادثه در مناطق زلزله زده حاضر شدند و طبق برنامه ریزی های انجام شده امدادرسانی و کمک به مردم زلزله زده برخی از روستاهای منطقه ریجاب را بر عهده گرفتند.

 

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد بیان داشت: برای خدمت رسانی بهتر و موثرتر قرارگاه مشترکی بین سپاه استان های یزد، کرمان و هرمزگان ایجاد شد و از آنجا که روستاهای محول شده به هر سه استان در یک مسیر جاده ای قرار داشتند قرارگاه مشترکی را تشکیل دادیم تا اقلامی که از مجموعه این سه استان ارسال می شود به صورت یکسان بین همه تقسیم شده و روستاهای مجاور احساس کمبود نکنند.

 

سردار جمیری افزود: در این مسیر از مجموعه پایگاه های مقاومت روستاها، دهیاران، شوراها و معتمدین، فرمانده پایگاه بسیج روستا و ائمه جماعات استفاده کردیم. یعنی کار را به خود معتمدین واگذار شده تا بتوانند با توجه به شناختی که از منطقه و ساکنین دارند شرایط بهتری را ایجاد کنند و کمک ها را بهتر، درست تر و دقیق تر به دست مردم برسانند.

 

وی با اشاره به کمک های مردم نوع دوست کشور خاطرنشان کرد: بخشی از اقلام ارسال شده در منطقه ای که به عهده ما بود بیش از نیاز بود و لذا به بخش های قصر شیرین و دیگر مناطق زلزله زده هم ارسال شد.

 

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد بیان داشت: با توجه به شرایط سرما هم اکنون نیاز به چراغ والر و پلاستیک های ضخیم بیشتر احساس می شود. در این زمینه کارهایی هم صورت گرفته و ضمناً شماره حساب هایی به این منظور در اختیار نواحی مقاومت بسیج قرار گرفته است تا افرادی که تمایل دارند کمک های خود را به این شماره حساب ها واریز کنند تااقلام را با توجه به شرایط و نیاز مناطق زلزله زده خریداری کرد.

 

سردار جمیری با تشریح وضعیت منطقه تاکید کرد: در برخی از مناطق استان کرمانشاه تخریب تا 100 درصد صورت گرفته و در برخی مناطق هم میزان تخریب کمتر بوده و تا 20 درصد هم می رسد. روستاهایی که به سپاه الغدیر استان یزد واگذار شده اکثراً دچار 25 درصد خرابی است. با رسیدگی های صورت گرفته انشاالله اسکان موقت با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) سپاه و تهیه کانکس انجام خواهد شد و بعد از آن با همکاری بنیاد مسکن، سپاه، بسیج سازندگی و گروه های جهادی بسیج به سمت اسکان دائم خواهیم رفت.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریک هفته بسیج گفت: شجره طیبه بسیج و تفکر بسیجی که یادگار ارزشمند بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) است در همه عرصه ها پاسخگو بوده، بسیج یک مجموعه و تشکیلات منعطف است که با توجه به شرایط و مشکلاتی که برای نظام پیش می آید شکل می گیرد و سازمان پیدا می کند. یکی از کارکردهای بسیج بحث امداد رسانی و امداد و نجات است که از همان لحظات اول با حضور در مناطق زلزله زده تجلی پیدا کرد. الحمدالله در کرمانشاه حضور بسیج و سپاه بسیار موثر واقع شده و مردم رضایتمندی بسیار خوبی از مجموعه سپاه و بسیج دارند.

 

سردار جمیری در پایان تاکید کرد: بسیجیان مثل همیشه گوش به فرمان مقام معظم رهبری و ولایت هستند و مطمئناً هر جا و هر عرصه ای که نیاز باشد حضور پیدا می کنند و انشاالله این حضور بسیار موثر و پر رنگ خواهد بود. 

 

انتهای خبر/09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است