شما اینجا هستید: خانهاستانهایزدمسئول بسیج سازندگی سپاه الغدیر استان یزد: 36 مدرسه توسط بسیجیان یزد مرمت شد

مسئول بسیج سازندگی سپاه الغدیر استان یزد: 36 مدرسه توسط بسیجیان یزد مرمت شد

منتشرشده در یزد چهارشنبه, 03 مهر 1398 ساعت 09:22
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول بسیج سازندگی سپاه الغدیر استان یزد گفت: امسال با همت بسیجیان و دانش آموزان بسیجی یزد 36 مدرسه مرمت و تکمیل شدند که از این تعداد 6 مدرسه مربوط به مناطق سیل زده و مابقی اقدامات در مدارس استان بوده است.

به گزارش سپاه نیوز؛ صادقی مسئول بسیج سازندگی سپاه الغدیر استان یزد در خصوص اقدامات بسیج سازندگی سپاه الغدیر استان یزد در خصوص تعمیر، بازسازی و مرمت مدارس گفت: امسال با همت بسیجیان و دانش آموزان بسیجی یزد ۳۶ مدرسه مرمت و تکمیل شدند که از این تعداد ۶ مدرسه مربوط به مناطق سیل زده و مابقی اقدامات در زمینه مدارس استان بوده است.

 

وی با اشاره به اقدامات بسیجیان استان در مناطق سیل زده ادامه داد: از ابتدای وقوع سیل تاکنون چهار هزار و ۶۰۰ نفر روز بسیجی استان در قالب گروه‌های جهادی در مناطق لرستان از جمله پل دختر و معلولان و دیگر مناطق سیل زده از جمله مازندران و خوزستان فعال بوده‌اند و در این زمینه ۵۳۰ بسیجی یزدی در امر کمک رسانی به سیل زدگان حضور یافته‌اند.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه الغدیر استان یزد در خصوص جمع‌آوری کمک‌های مردمی به مناطق سیل زده گفت: تاکنون ۶ هزار مترمربع کاشی میبد به مناطق سیل زده خوزستان و یک هزار و ۵۰۰ مترمربع کاشی به مناطق سیل زده لرستان ارسال شده است.

 

صادقی افزود: علاوه بر این میزان کمک، یک تریلی کاشی و سرامیک دو روز پیش به منطقه پلدختر لرستان ارسال شد و تقریبا ۱۰ تریلی کاشی و موزائیک اهدایی از کارخانجات میبد و اردکان نیز آماده شده و طی چند روز آینده استان خوزستان ارسال می‌شود.

 

وی با اشاره به طرح «هر مسجد، یک خانه» در قالب جهاد همبستگی ملی گفت: در قالب این طرح، کمک ها جمع آوری شده و در اختیار استان‌های خوزستان، البرز و فارس به عنوان استان‌های معین خوزستان قرار گرفته است.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه الغدیر استان یزد عنوان کرد: بسیج سازندگی از ابتدای سال تاکنون در بحث کمک به نیازمندان استان ۴۶۰ بسته در اختیار نیازمندان قرار داده است.

 

صادقی با اشاره به برنامه‌های بسیج سازندگی در زمینه اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی گفت: با توجه به اینکه هر شهرستان استان با توجه به مزیت‌ها و ظرفیت‌هایی که دارد به عنوان یک قطب مشخص شده است برای نمونه اشکذر در زمینه تولید نون خشک، ابرکوه در زمینه تولید برگه زردالو، اردکان در تولید حلوا ارده و ... قطب اقتصاد مقاومتی شده‌اند، کلاس‌های اموزشی مختلفی با کمک فنی و حرفه‌ای و مربیان در ۹ رشته اقتصاد مقاومتی درسراسر استان برگزار شد که ۷۷۷ نفر از آن بهره‌مند شدند و نزدیک به دوهزار نفر نیز از آموزش‌های عمومی این نهاد استفاده کردند.

 

وی با اشاره به اعزام گروه‌های جهادی به مناطق محروم استان گفت: اردو‌های جهادی در استان جغرافیا محور شده است به این شکل که مناطق محروم استان در هر شهرستان مشخص شده است و گروه‌های جهادی به طور مستمر در این مناطق فعالیت دارند و اقدامات بسیار خوبی در زمینه محرومیت زدایی در این مناطق انجام شده است.

 

 

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است