شما اینجا هستید: خانهاستانهایزدفرمانده سپاه الغدیر استان یزد مطرح کرد : ظرفیت های درمانی و بهداشتی سپاه استان یزد در میدان مبارزه با کرونا

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد مطرح کرد : ظرفیت های درمانی و بهداشتی سپاه استان یزد در میدان مبارزه با کرونا

منتشرشده در یزد دوشنبه, 19 اسفند 1398 ساعت 11:33
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه الغدیر استان یزد گفت: به غیر از بیمارستان سیار درمانگاه ها و کلینیک های سپاه و همه ظرفیت های درمانی و بهداشتی سپاه در استان در خدمت دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی استان یزد است.

به گزارش سپاه نیوز؛ پورشمسی فرمانده سپاه الغدیر استان یزد در جلسه امضای تفاهم نامه همکاری با دانشگاه علوم پزشکی استان یزد برای مقابله با ویروس کرونا اظهار کرد: جامعه بسیج پزشکی و کارهای درمانی سپاه در دیرباز در استان فعال بوده است و خوشبختانه در طول سال های متمادی همکاری های متعددی با دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد انجام شده است و امروز در بحث مقابله با بیماری کرونا می توان همکاری خوبی با هم داشته باشند کمااینکه در روزهای گذشته نیز بسیج جامعه پزشکی در خدمت دانشگاه علوم پزشکی بوده است.

 

پور شمسی تصریح کرد: بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ظرفیت های شبکه ای گسترده مردمی، داوطلب و حضور همه جانبه اقشار جامعه اعم از بسیج محلات، بسیج اقشار، بسیج طلاب، بسیج دانشجویی و دانش آموزی می تواند در حوزه های آموزش، رفع آلودکی، توزیع و اطلاع رسانی و حتی پایش و قرنطینه یاری رسان دانشگاه علوم پزشکی باشد تا هر چه زودتر این بیماری منحسوس غلبه کنیم.

 

وی افزود:  کمک به دانشگاه علوم پزشکی را افتخاری برای خود می دانیم و برای به میدان آوردن ظرفیت ها کوتاهی نمی کنیم.

 

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد ابراز کرد: تاکنون ایستگاه‌های سلامت با همت بسیج جامعه پزشکی برای آموزش چهره به چهره، محلول‌پاشی و ضدعفونی معابر و محلات به کمک پایگاه‌های بسیج و نظارت بر ضدعفونی مراکز نظامی انجام شده است.

 

پورشمسی با اشاره به راه اندازی بیمارستان سیار توسط سپاه استان گفت:در حال حاضر آنچه به عنوان یک بیمارستان آماده به کار در نظر گرفته شده ظرفیت پذیرش 400 بیمار را دارد که امروز به صورت آزمایشی در تیپ 18الغدیر دایر شده است که در صورت بحرانی تر شدن شرایط بتوان از این ظرفیت استفاده کرد که سپاه الغدیر آمادگی دارد این بیمارستان را در محل قدیمی نمایشگاه‌های استان برپا کند.

 

وی در پایان تاکید کرد: غیر از بیمارستان سیار، درمانگاه ها و کلینیک های سپاه و همه ظرفیت های درمانی و بهداشتی سپاه استان در خدمت دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی استان یزد است.

 

گفتنی است در جلسه ای بین سپاه الغدیر استان یزد و دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد برای مقابله با ویروس گرونا تفاهم نامه همکاری امضا شد.

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است