شما اینجا هستید: خانهاستانهازنجانمسئول سازمان بسیج سازندگی استان زنجان خبر داد : فعالیت ۵ هزار گروه جهادی برای مبارزه با بیماری کرونا در زنجان

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان زنجان خبر داد : فعالیت ۵ هزار گروه جهادی برای مبارزه با بیماری کرونا در زنجان

منتشرشده در زنجان سه شنبه, 09 ارديبهشت 1399 ساعت 15:24
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول سازمان بسیج سازندگی استان زنجان گفت: از زمان شیوع بیماری کرونا 4 هزار و 991 گروه جهادی برای مقابله با این بیماری فعالیت کرده‌ است.

به گزارش سپاه نیوز؛ امندی مسئول سازمان بسیج سازندگی استان زنجان اظهار کرد: از زمان آغاز شیوع بیماری کرونا ضد عفونی اماکن عمومی و پرتردد، مساجد و اماکن مذهبی و ادارات در شهرها و روستاهای زنجان به تعداد 9 هزار و 600 نقطه با مصرف 13 هزار لیتر مواد ضدعفونی خالص انجام می‌شود.

 

 مسئول سازمان بسیج سازندگی استان زنجان از تهیه و توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی در مناطق محروم و حاشیه شهرها و روستاها به تعداد 30 هزار بسته خبر داد و افزود: از زمان فراگیری بیماری کرونا 105 کارگاه تولید ماسک فعال شده است.

 

وی با اشاره به تولید 825 هزار ماسک توسط بسیجیان گروه‌های جهادی  گفت: در این مدت 916 هزار عدد ماسک و دستکش توزیع شده است و آموزش‌های چهره به چهره به 126 هزار نفر ارائه شده است.

 

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان زنجان با بیان اینکه در تهیه سبدهای معیشتی و بهداشتی خیرین کمک کردند، اضافه کرد: تعداد بسته‌های معیشتی تهیه و توزیع شده بین محرومان از محل این کمک‌ها 48 هزار بسته بوده است.

 

 وی با بیان اینکه در ایام شیوع بیماری کرونا تعداد 4 هزار و 991 گروه جهادی جغرافیا محور و محله محور در پایگاه‌های مقاومت بسیج فعالیت داشتند، اضافه کرد: این گروه‌ها با شرکت فعال 41 هزار نفر جهادگر بسیجی در پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا فعالیت و خدمت‌رسانی کردند.

 

امندی با بیان اینکه هم‌اکنون بعد از فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی روز نیمه شعبان در زمینه انجام رزمایش کمک مومنانه و همدلی و مواسات برای کمک به معیشت محرومان و آسیب‌دیدگان کرونا، بلافاصله در سراسر کشور ستادهای« رزمایش کمک مومنانه» تشکیل شد و گفت: این رزمایش در سه مرحله در حال انجام بوده و مرحله نخست در روزهای 4 و 5 اردیبهشت قبل از ماه رمضان، مرحله دوم همزمان با شب و روز ولادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) و مرحله سوم رزمایش در عید سعید فطر اجرا می‌شود.

 

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است