شما اینجا هستید: خانهاستانهازنجانبه همت سپاه شهرستان خدابنده انجام شد؛ توزیع 850 بسته غذایی در مرحله نخست طرح رزمایش مومنانه

به همت سپاه شهرستان خدابنده انجام شد؛ توزیع 850 بسته غذایی در مرحله نخست طرح رزمایش مومنانه

منتشرشده در زنجان سه شنبه, 16 ارديبهشت 1399 ساعت 12:01
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه شهرستان خدابنده گفت: در مرحله نخست اجرای طرح رزمایش مومنانه 850 بسته غذایی به ارزش 250 هزار تومان بین نیازمندان توزیع شده است. 

 

 

به گزارش سپاه نیوز؛ لطیفی فرمانده سپاه شهرستان خدابنده اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا در کشور، سپاه با توجه به ساختار و روحیه انقلابی خود به موضوع ورود پیدا کرد.

فرمانده سپاه شهرستان خدابنده با بیان اینکه سپاه در مقاطع مختلف در زمینه سلامت مردم فعالیت داشته است، عنوان کرد: با شیوع این بیماری سپاه رزمایش دفاع بیولوژیک خود را با همراهی گروه‌های جهادی آغاز کرد.

وی با اشاره به اینکه از زمان آغاز شیوع این ویروس 3 هزار بطری یک لیتری مواد ضدعفونی بین مردم توزیع شده است، ادامه داد: قریب به 300 هزار مترمربع از شهرها و روستاهای شهرستان خدابنده نیز در این ایام ضدعفونی شده است.

لطیفی با اشاره به اینکه 80 هزار عدد ماسک در 16 کارگاه کوچک و بزرگ تولید و در بین مردم توزیع شده است، خاطر نشان کرد: 3 هزار دستکش نیز در این ایام تولید شده است.

فرمانده سپاه شهرستان خدابنده با اشاره به همراهی بسیجیان در اجرای طرح غربالگری تصریح کرد: 241 گروه جهادی در این ایام در بخش‌های مختلف فعالیت داشتند.

وی با اشاره به اینکه از زمان شیوع ویروس کرونا و تحت تاثیر قرار گرفتن معیشت برخی از خانواده‌ها  700 بسته غذایی توسط خیرین و خود سپاه در بین اقشار ضعیف جامعه توزیع شد، 

لطیفی ادامه داد: بسیجیان شهرستان خدابنده در بحث اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، آماده‌سازی نقاهتگاه‌ها، آموزش عمومی، ضدعفونی منازل افراد مبتلا و ... فعالیت کرده و این اقدامات ادامه دارد.

فرمانده سپاه شهرستان خدابنده با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی) در مورد اجرای طرح رزمایش کمک مومنانه گفت: سپاه نخستین نهاد بود که به دعوت رهبر لبیک گفته و در این زمینه اقدامات لازم انجام شد و با نهادهای مختلف جلسه برگزار شد.

وی با بیان اینکه در مرحله نخست اجرای طرح رزمایش مومنانه 850 بسته غذایی بین نیازمندان توزیع شده است، ادامه داد: یک هزار و 500 بسته در شب میلاد امام حسن (ع) و یک هزار و 500 بسته هم در عید فطر توزیع خواهد شد.

لطیفی با اشاره به توزیع یک هزار بسته غذایی توسط سپاه در بین قشر آسیب‌دیده از کرونا خاطر نشان کرد: در این مسیر از ستاد فرمان امام راحل نیز کمک‌ دریافت شده است.

وی با اشاره به شناسایی 6 هزار نیازمند در شهرستان خدابنده تصریح کرد: تلاش شده همپوشانی لازم با پوشش فراگیر افراد نیازمند در اجرای این طرح انجام شود.

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است