شما اینجا هستید: خانهاستانهازنجانفرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان: بسیجیان در جنگ تحمیلی ابهت ابرقدرت‌ها را درهم شکستند

فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان: بسیجیان در جنگ تحمیلی ابهت ابرقدرت‌ها را درهم شکستند

منتشرشده در زنجان سه شنبه, 13 مهر 1395 ساعت 09:48
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار کرمی گفت: بسیجیان ارزنده‌ترین، بهترین و زیباترین نقش را در دفاع مقدس ایفا کردند.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار جهانبخش کرمی فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان در گفت‌وگویی اظهار کرد: در تاریخ انقلاب اسلامی ایران، بسیج نقش بسیار مهمی ایفا کرده است.

 

وی با بیان اینکه مردم در دوران دفاع مقدس در قالب بسیج نقش بسیار مهمی را ایفا کردند، اضافه کرد: اگر دوران دفاع مقدس نقش مردم در قالب بسیج نبود ما ابتدای جنگ محکوم به شکست بودیم.

 

فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان تصریح کرد: نیروهای بعثی پس از اینکه نیروهای مردمی و بسیج وارد میدان شدند، زمین گیر شده و شکست‌های بزرگی را متحمل شدند.

 

سردار کرمی با تاکید بر اینکه بسیجیان اراده خود را بر دشمن در دوران دفاع مقدس تحمیل کردند، گفت: در عملیات‌هایی چون ثامن‌الائمه، بیت‌المقدس، فتح‌المبین، خیبر، بدر، والفجر 8 و کربلای 5 بسیج نقش بسیار مهمی را ایفا کرد.

 

وی با اشاره به اینکه دشمن و ابرقدرت‌های جهان بعد از عملیات کربلای 5 و والفجر8 خود را محکوم به شکست دیدند، اظهار کرد: دشمن درصدد این بود که کشور را پس از 10 روز تصرف و به پنج کشور تقسیم کند.

 

فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان ادامه داد: پس از این عملیات‌ها به این نتیجه رسید که حتی با پشتیبانی از صدام نیز نمی‌تواند کاری انجام دهد.

 

سردار کرمی با بیان اینکه دشمن پس از این مهم به این نتیجه رسید که باید جلوی سقوط صدام را بگیرد، افزود: بسیجیان و رزمندگان در این عملیات رشادت‌های بی‌نظیری از خود نشان دادند.

 

وی ادامه داد: عبور از رودخانه خروشان و وحشی اروند زمانی توسط دلیرمردان عرصه دفاع مقدس رخ داد که کسی امیدواری به عبور از آن نداشته است.

 

فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان بیان کرد: جنگ تحمیلی از سوی دشمن یک جنگ جهانی در ابعاد جغرافیایی کوچک بوده است که در آن رزمندگان شکست‌ناپذیرترین خطوط دفاعی دشمن را با رشادت خود درهم شکستند.

 

سردار کرمی با بیان اینکه در یک سوی این جنگ همه کشورهای قدرتمند نوکرانشان و صهیونیست‌ها بودند و در طرف دیگر نیز جمهوری اسلامی و ملت ایران بود، افزود: طبق فرموده رهبر کبیر انقلاب، رزمندگان اسلام ابهت ابرقدرت‌های شرق و غرب را شکستند.

 

وی در پایان سخنان خود ابراز کرد: رزمندگان ما در این آزمون با سربلندی خارج شدند و بسیجیان ارزنده‌ترین، بهترین و زیباترین نقش را در دفاع مقدس ایفا کردند.

 

انتهای خبر/07

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است