شما اینجا هستید: خانهاستانهازنجانفرمانده دانشگاه جامع امام حسین (ع): هدف اصلی دشمن نفوذ فرهنگی است

فرمانده دانشگاه جامع امام حسین (ع): هدف اصلی دشمن نفوذ فرهنگی است

منتشرشده در زنجان سه شنبه, 02 آذر 1395 ساعت 15:07
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: دکتر حسنی آهنگر  هدف اصلی دشمن را نفوذ فرهنگی توصیف کرد و گفت: دانشگاه‎ها زمین بزرگی برای بازی دشمن هستند که باید جدی گرفته شوند.

 به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار دکتر محمدرضا حسنی آهنگر  فرمانده دانشگاه جامع امام حسین (ع)در همایش جهادگران علم و فناوری استان با بیان اینکه بر اساس بیانات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی )آرمان بلند انقلاب اسلامی همان احیای تمدن و فرهنگ نوین انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: برای رسیدن به چنین آرمانی باید استقلال نظامی، سیاسی، اقتصادی و به ویژه استقلال فرهنگی داشت.

 

فرمانده دانشگاه جامع امام حسین (ع) با تاکید بر اینکه دشمنان در مقابل ما ابزارهای مختلفی را آزمایش کرده‎اند، اضافه کرد: تهدیدات امنیتی اوایل انقلاب اسلامی همچون قائله کردستان، خلق عرب، گنبد کاووس و جنگ تحمیلی عراق علیه جمهوری اسلامی ایران از جمله این ابزارها بوده است.

 

دکتر حسنی آهنگر ضمن تاکید بر اینکه اصل کار و وظیفه بسیج کار نظامی نبوده است، افزود: بسیج به دلیل مشکلاتی که برای کشور پیش آمد در دوران دفاع مقدس وارد عرصه شد.

 

وی با بیان اینکه در ابتدای جنگ تحمیلی عراق علیه کشورمان، سبک جنگیدن، راهبردها و مدل آموزش دیده جنگ، مدل کلاسیک و بر اساس تفکر غرب بود، یادآور شد: در سال دوم جنگ و با حضور تفکر بسیجی، راهبردهای جنگی نیز تغییر پیدا کرد.

 

 فرمانده دانشگاه جامع امام حسین (ع) با اشاره به اینکه همه جای دنیا اعتقاد داشتند که عبور از اروند رود یک نوع خودکشی است، اما رزمندگان ایرانی از این رود عبور کرده و عملیات بزرگی را رقم زدند، ادامه داد: این در حالی است که در حال حاضر عبور از رودخانه اروند در بسیاری از دانشگاه‎های دنیا تدریس می‎شود و این نتیجه تفکر بسیجی محسوب می‎شود.

 

دکتر حسنی آهنگر با تاکید بر اینکه مبارزه فرهنگی و جنگ نرم مهم‎ترین مسئله‎ای است که دشمن علیه ما آغاز کرده و امیدوار است ما را در این زمینه به زانو در آورد، افزود: دشمن سه مرکز دانشگاه، حوزه علمیه و مساجد را برای این مبارزه انتخاب کرده است.

 

وی به بررسی15 هزار سند در این راستا اشاره کرد و افزود: برنامه دشمن بر اساس این اسناد برای این سه حوزه مذکور مشخص شده است.

 

 فرمانده دانشگاه جامع امام حسین (ع) با بیان اینکه باید در حوزه‎های فرهنگی مسائل مختلفی را مورد توجه قرار دهیم، اضافه کرد: باید از واقعه عاشورا و حرکت‎های مختلف جهان شیعه درس و عبرت بگیریم.

 

دکتر حسنی آهنگر با اشاره به اینکه باید منویات مقام معظم رهبری و امام خمینی (ره) را ترجمان قرآن و احادیث ائمه (ع) قرار دهیم، ادامه داد: باید خود را مکلف به تکرار، مخاطب و مجری بیانات مقام معظمر رهبری قرار داده و در نهایت به عنوان یک الگو به جهان ارائه کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه ما در دنیا الگو شده‎ایم اما باید از مدل‎های بومی خود در کشور و مسائل مختلف استفاده کنیم، یادآور شد: رهبر معظم انقلاب اسلامی یک مدل 6 مرحله‌‏ای را در این راستا ارائه کرده‎اند.

 

فرمانده دانشگاه جامع امام حسین (ع) با بیان اینکه مهم‎ترین دغدغه‎ای که مقام معظم رهبری بر آن تاکید فراوان دارند، موضوع نفوذ دشمن است، افزود: نفوذ یک امر واقعی بوده و توهم نیست و از سویی مقام معظم رهبری نفوذ فرهنگی، فکری و سیاسی را مهم‎تر از نفوذ امنیتی و اقتصادی می‎دانند.

 

دکتر حسنی آهنگر هدف اصلی دشمن را از نفوذ فکری و فرهنگی تغییر اذهان، تغییر مسیر و تسلیم اراده‎ها برشمرد و گفت: آنها می‎خواهند محاسبات مسؤولان کشور را به هم ریخته و مسؤولان به جای دست‎یابی و توجه به آرمان انقلاب اسلامی به دنبال مسائل دیگر چون سود و ... باشند.

 

وی با بیان اینکه هدف اصلی دشمن این است که جمهوری اسلامی ایران الگو نباشد و رشد علمی آن کاهش یافته و بازار مصرف غربی‎ها باقی بماند، اظهار کرد: ما هنوز هم دانشگاه‎های خود را جدی نگرفته‎ایم در حالی که زمین بزرگی برای بازی دشمنان است.

 

رئیس دانشگاه جامع امام حسین (ع) با بیان اینکه ما باید راه انقلاب اسلامی را دنبال کنیم و راه انقلاب اسلامی توجه به منویات مقام معظم رهبری و امام خمینی (ره) است، اذعان کرد: تمدن نوین اسلامی هنوز از مدل غربی استفاده می‎کند و در حال حاضر ما مدل حکومت‎داری اسلامی را به صورت کامل ارائه نکرده‎ایم.

 

دکتر حسنی آهنگر با تاکید بر اینکه باید مدل بانکداری، دانشگاه‎داری و ... بر اساس مدل انقلاب اسلامی بوده و در این زمینه الگو باشیم، تصریح کرد: تمدن غربی هرگز جهان را به سعادت نخواهد رساند چرا که مبانی آن مادی است.

 

وی با اشاره به باز تعریف دانشگاه‎ها آن هم مبتنی بر مبانی اسلامی، بیان داشت: بومی نشدن مدل دانشگاهی از مهم‎ترین دغدغه‎های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری محسوب می‎شود.

 

فرمانده  دانشگاه جامع امام حسین (ع) اذعان کرد: 3 درصد از دانشگاه‎های آمریکا حاکمیتی و طراح نظام سلطه و سایر آنها شامل دانشگاه‎های حل مسئله است.

 

دکتر حسنی آهنگر با بیان اینکه آمریکایی‎ها با سه گانه ارتش، بروکراسی و نظامات فرهنگی وارد کشورهای مختلف شده‎اند، اظهار کرد: آنها زبان علمی مردم افغانستان را از فارسی به انگلیسی تغییر دادند و چندین هزار دانشجو را در این کشور و عراق بورسیه کردند.

 

وی مراحل شکل‎گیری تمدن نوین اسلامی را به بیان مقام معظم رهبری شامل انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن اسلامی دانست و گفت: اگر قرار است زمینه ساز ظهور حضرت ولی عصر (عج) باشیم باید به تربیت سربازان عصر ظهور پرداخته و اقتدار علمی داشته باشیم.

 

 فرمانده دانشگاه جامع امام حسین (ع) پایه و مایه قدرت بین‎المللی را اقتدار علمی برشمرد و افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی به دنبال دانش‎های نوظهور هستند.

 

دکتر حسنی آهنگر در پایان ضمن ارائه پیشنهاد راه‎اندازی یک قرارگاه علم و فناوری در استان زنجان ادامه داد: این قرارگاه می‎تواند به صورت تاکتیکی شکل گیرد.

 

وی اضافه کرد: قرارگاه علم و فناوری استان زنجان می‎تواند یک برنامه پنج ساله ششم و برنامه پنج ساله هفتم برای رسیدن به افق 1404 داشته باشد و در نهایت برنامه 50 ساله تمدن سازی را دنبال کند.

 

انتهای خبر/07

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است