شما اینجا هستید: خانهاخبار سپاهتبریک موفقیت های جمهوری اسلامی ایران در مقابله با کرونا در تماس تلفنی وزیر دفاع ترکیه با سرلشکر باقری

تبریک موفقیت های جمهوری اسلامی ایران در مقابله با کرونا در تماس تلفنی وزیر دفاع ترکیه با سرلشکر باقری

منتشرشده در سپاه دوشنبه, 18 فروردين 1399 ساعت 18:59
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

سپاه نیوز : ژنرال حلوصی اکار وزیر دفاع ترکیه در تماس تلفنی با سرلشکر محمد باقری  رییس ستادکل نیروهای مسلح ، موفقیت های جمهوری اسلامی ایران در مقابله با شیوع بیماری کرونا را تبریک گفت.

به گزارش  سپاه نیوز ؛ ژنرال حلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه عصر امروز (دوشنبه ۹۹/۱/۱۸ )در تماس تلفنی با سردار سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح موفقیت های جمهوری اسلامی ایران در مقابله با شیوع ویروس کرونا و درمان بیماران را تبریک گفت .

وزیر دفاع ترکیه در این تماس تلفنی ضمن گزارشی از آمار و روند گسترش ویروس کرونا در ترکیه و اقدامات نیروهای مسلح آن کشور از موفقیت‌های دولت و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در مدیریت و مقابله با ویروس کرونا قدردانی و خواستار تبادل تجربه های موفق به دست آمده  در عرصه‌های علمی ، تخصصی و اجرایی بین نیروهای مسلح دو کشور  در این زمینه گردید.

سردار سرلشکر پاسدار محمد  باقری رییس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری ایران نیز در این تماس تلفنی گزارشی از آمار مبتلایان و بهبود یافتگان و آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشور و روند رویارویی و مبارزه با آن ارائه کرد.

سرلشکر باقری خاطر نشان کرد: با وجود آن که شیوع  ویروس کرونا در جمهوری اسلامی ایران بعد از چین آغاز شد به رغم وجود تحریم‌های اقتصادی و دارویی ضد بشری آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران ، به دلیل وجود ظرفیت‌ها و قابلیت‌های قابل توجه سیستم بهداشت و درمان در جمهوری اسلامی ایران و تلاش های خستگی ناپذیر و شبانه‌روزی کادر بهداشت و درمان و همچنین مشارکت گسترده و نقش آفرینی های موثر نیروهای مسلح  و دولت و حضور داوطلبانه بیش از یک میلیون نفر از بسیج مردمی، موفقیت های بزرگی تاکنون در عرصه مقابله با شیوع ویروس کرونا حاصل شده است. 

وی افزود:نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران علاوه بر اقدامات بهداشتی و درمانی و انجام تحقیقات و پژوهش های علمی و  تولید تجهیزات بهداشتی و درمانی ، تاکنون ۸ هزار بیمار کرونایی را بستری و درمان نموده و علاوه بر سه هزار تخت بیمارستانی حدود ۱۱ هزار تخت نقاهتگاهی را آماده پذیرش بیماران کرده است و واحدهای " ان. بی. اس" نیروهای مسلح نیز با استقرار در ۳ هزار نقطه از کشور در پاکسازی و ضد عفونی کردن مراکز ، معابر عمومی و تاسیسات و ساختمان ها مشغول هستند.

 سردار سرلشکر باقری در پایان آمادگی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را برای انتقال تجربیات موفق نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در  مبارزه با ویروس کرونا به نیروهای مسلح ترکیه و دیگر کشورها اعلام نمود.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است