شما اینجا هستید: خانهاخبار سپاهلبیک سپاه روح الله استان مرکزی به بیانات رهبر معظم انقلاب/شروع مرحله اول رزمایش کمک مومنانه از نیمه شعبان

لبیک سپاه روح الله استان مرکزی به بیانات رهبر معظم انقلاب/شروع مرحله اول رزمایش کمک مومنانه از نیمه شعبان

منتشرشده در سپاه یکشنبه, 24 فروردين 1399 ساعت 17:41
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی از آغاز رزمایش کمک مومنانه در استان خبر داد.به گزارش سپاه نیوز؛ سردار محسن کریمی ظهر امروز در نشست کمک مومنانه اظهار کرد: از ابتدای شروع ویروس منحوس کرونا در کشور و به تبع آن در استان گروه‌های جهادی در راستای کمک به هم استانی‌هایی که در طول ایام مبارزه با کرونا آسیب دیده‌اند وارد عمل شد که به اقدامات خوبی هم دست پیدا کردیم و تنها در یک مرحله بیش از 3700 بسته معیشتی به ارزش ۴۰۰ هزار تومان در اختیار نیازمندان قرار گرفت.

وی تصریح کرد: در راستای اجرای مطلوب و اثربخش مرحله دوم طرح ملی بسیج مبارزه با کرونا،نهضت کمک و خدمت رسانی به هم استانی‌ها و افرادی که به دلیل شیوع این بیماری آسیب مالی دیده‌اند و یا مشاغل خود را از دست داده‌اند، تحت عنوان رزمایش کمک مومنانه با توکل بر خداوند متعال و با رمز یا صاحب الزمان(عج) ادرکنی همزمان با میلاد خجسته و نورانی امام زمان(عج) آغاز شده است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی افزود: بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر استفاده از همه ظرفیت‌ها برای رزمایش همدلی و کمک مومنانه به مردم تمام ظرفیت‌های سپاه استان برای تحقق این امر مهم بسیج شده‌اند.

سردار کریمی با بیان اینکه همه اقشار بسیج به همراه نواحی شهرستانی سپاه روح الله در کنار خیرین و جهادگران به دنبال تحقق رزمایش کمک مومنانه شروع به کار کردند، ادامه داد: همچنین در راستای این رزمایش در استان مرکزی برای تامین نیازهای معیشتی افراد حاشیه نشین،کارگران روزمزد، اصنافی که با تعطیلی مواجه شدند ده‌ها قربانی شامل گوسفند و گوساله انجام که بین آنها نیز توزیع شده است.

وی گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر کمک مومنانه و شکل گیری رزمایش همدلی برگرفته از آموزه‌های دینی و انقلابی است و ملت ایران در طول این چهل سال همواره نشان داده پایبند بر آموزه‌های دینی و انقلابی است و قطعا در این رزمایش در کوتاه‌ترین زمان به نیاز نیازمندان پاسخ داده خواهد شد.

فرمانده سپاه روح الله استان ادامه داد: پایگاه‌ها، حوزه‌ها، دفاتر و کانون‌های بسیج در استان بستر جمع آوری کمک‌های مردمی در رزمایش کمک مومنانه هستند و همانگونه که این بسترها از ابتدای کرونا عملیات‌های گندزدایی، ضدعفونی، تولید و توزیع ماسک‌های بهداشتی و تجهیزات پزشکی اقدامات خوبی انجام داده‌اند قطعا در این رزمایش هم به موفقیت‌های چشمگیری دست پیدا خواهند کرد.

سردارکریمی بیان کرد: مرحله اول رزمایش کمک مومنانه از نیمه شعبان شروع و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد که اولویت این رزمایش با مناطق محروم، حاشیه نشین و افراد آسیب دیده در کرونا هستند.

به گفته وی برگزاری این رزمایش قطعا آثار و برکات فراوانی برای جامعه خواهد داشت و تلاش می‌شود از تمام ظرفیت‌های موجود برای کاهش آسیب‌هایی که به واسطه کرونا ایجاد شده استفاده شود.

انتهای پیام/

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است