شما اینجا هستید: خانهاخبار سپاهسردار شریف تاکید : تشریح اهداف قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) / هماهنگی صددرصدی سپاه و دولت

سردار شریف تاکید : تشریح اهداف قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) / هماهنگی صددرصدی سپاه و دولت

منتشرشده در سپاه چهارشنبه, 27 فروردين 1399 ساعت 15:47
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

سپاه نیوز: سردار رمضان شریف با تشریح اهداف قرار گاه امام حسن مجتبی(ع) از هماهنگی صد درصدی سپاه و دولت در مقابله با کرونا و کمک به نیازمندان خبر داد.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه در گفت و گویی درباره فعالیت قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) گفت: قرارگاه امام حسن (ع) در راستای سخنانی که مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی) در سخنرانی نیمه شعبان داشتند توسط فرمانده کل سپاه و برای کمک به خانواده هایی که تحت تاثیر بیماری کرونا، شغل و کار خود را از دست داده اند و دچار مشکلات معیشتی شده اند راه اندازی شده است.

 وی درخصوص اهداف قرارگاه امام حسن (ع) افزود: چند کار مشخص در این قرارگاه پیگیری می شود ؛ از ظرفیت 54 هزار پایگاه مقاومتی که بسیج در جغرافیای ایران دارد، برای کمک به نیازمندانی که بر اثر کرونا با مشکلات مالی مواجه شده اند، استفاده کنیم و کمک های مردمی را در شهرستان ها و محلاتی که 54هزار پایگاه بسیج در آنها حضور دارند، جمع آوری کند که باعث می شود هم از افرادی که دچار مشکل شده اند مخاطب شناسی شود و هم باعث هم افزاکردن کمک های مردمی برای توزیع بسته های معیشتی خواهد شد.

سردار شریف اظهار داشت:  این روند تا مدتی که دولت بتواند شرایط را به حالت اول برگرداند و مشاغلی که تحت تاثیر قرار گرفته اند، بتوانند شروع به فعالیت کنند، ادامه خواهد داشت. 

سخنگوی سپاه تاکید کرد: بخشی از کار قرارگاه امام حسن (ع) ریل گذاری برای کمک و تحت پوشش قرار دادن خانواده هایی است که حدود سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر هستند، این کمک دو تا سه ماه طول خواهد کشید تا شرایط به حالت عادی برگردد. 

سردار شریف ادامه داد : به هرحال در کشور نهادهایی حمایتی مانند کمیته امداد، سازمان بهزیستی، سازمان اجرائی فرمان امام (ره) و آستان قدس رضوی وجود دارد که به نیازمندان کمک می کنند و در این ایام نیز به لحاظ قانونی و وظایف سازمانی که دارند، دست به خیر و کمک حال هستند، اما این کار مضاعفی است که هم کمک موثری انجام شود و هم هماهنگی به منظور ایجاد مساوات در جمع آوری و توزیع کمک ها صورت بگیرد. این جلسه برای این منظور تشکیل شد و بخش عمده عملیات اجرائی را هم سازمان بسیج با هدایت فرمانده های سپاه استانی انجام خواهد داد.

وی درخصوص هماهنگی بین ستادهای قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) تصریح کرد: این جلسه برای هماهنگی تشکیل شده بود تا دوباره کاری صورت نگیرد یا فرد و محله ای مورد کم توجهی واقع نشود. البته آنها ساختارهای سازمانی خود را دارند و فعالیتشان را انجام می دهند، این قرارگاه کار مضاعفی است که بتوانند جمعیت بیشتری را تحت پوشش قرار دهند.

مسئول روابط عمومی کل سپاه با اشاره به هماهنگی این قرارگاه با دولت گفت: در فرایند مبارزه با کرونا، سپاه و بسیج کمک حال دولت هستند تا کشور از این مرحله عبور کند. هماهنگی صد درصدی بین مجموعه دولت، نهادهای حمایتی و مجموعه سپاه و بسیج برای تحقق رهنمود مقام معظم رهبری درباره معیشت مردم، وجود دارد و هیچ گونه ناهماهنگی به لطف خدا وجود نداشته است.

سردار شریف با اشاره به ادامه تشکیل جلسه های قرارگاه امام رضا (ع) افزود: همه جلسات رسانه ای نمی شود شعب قرارگاه امام رضا (ع) در سپاه، ارتش، وزارت دفاع و نیروی انتظامی در حال فعالیت هستند، جلسه مرکزی که به ریاست رئیس ستاد کل نیروهای مسلح برگزار می شود، به صورت منظم و حداقل هفته ای یک بار برگزار می شود. برخی از جلسات آن رسانه ای می شود و برخی نیز ضرورتی برای رسانه ای شدن آن نیست.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است