شما اینجا هستید: خانهاخبار سپاهمسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی هوافضای سپاه : آزادسازی خرمشهر، فتح خودباوری و آرمانی ماندگار

مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی هوافضای سپاه : آزادسازی خرمشهر، فتح خودباوری و آرمانی ماندگار

منتشرشده در سپاه شنبه, 03 خرداد 1399 ساعت 08:39
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: حجت الاسلام و المسلمین رضایی گفت:  سالروز آزادسازی خرمشهر حماسه جاویدان و بی ‌نظیر تاریخ، گویای مقاومت و پایداری ملت ایران اسلامی است.


به گزارش سپاه نیوز: حجت الاسلام و المسلمین رضایی مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی هوافضای سپاه در مراسم بزرگداشت آزادسازی خرمشهر اظهار کرد: در طول 40 سال پس از انقلاب اسلامی، ملّت ایران با تأسی از امام راحل و رهبری، هیچ زمان حتی وجبی از خاك این مرز و بوم را به دشمن ندادند و در برابر قلدری‌های هیچ كسی كوتاه نیامدند و فتح خرمشهر، نمونه بارز حماسه ای بزرگ است كه نشان داد ملت ایران چگونه در مقابل بزرگترین لشكركشی صدام به ایران ایستادند و اجازه ندادند حتی یك وجب از خاك كشور به دست دشمن بیفتد.

وی افزود: فتح خرمشهر نماد عظمت ارزش‌های دفاع مقدس است كه باید برای آشنایی نسل جوان امروز با ایثارگری‌های بخشی از جامعه كه برای پاسداشت و تحقق این ارزش‌ها، جان خود را فدا كردند، تلاش شود.

حجت الاسلام والمسلمین رضایی خاطرنشان کرد: آزادسازی خرمشهر یكی از اولین اتفاقات نشاط آفرین برای مردم ایران بود كه پس از ناراحتی‌ها و فشارهای جنگ تحمیلی در جامعه رخ داد.

وی تأكید كرد: امروز با وجود فاصله زمانی از آن دوران برای ماندگاری ارزش های دفاع مقدس باید این گونه ایثارگری و تحقق ارزش‌ها یاد آوری شود. همواره وحدت، همدلی و همبستگی كه آحاد جامعه در كنار مسوولان نظام پاسخی ارزشمند به هجمه‌ها و توطئه‌های دشمنان ایران اسلامی است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی هوافضای سپاه با اشاره به جنگ اقتصادی همه جانبه، خاطرنشان كرد: حركت جامعه اكنون نیز همانند دوران دفاع مقدس باید حول محور ولی فقیه و اهداف نظام باشد.
وی به ضرورت آشنایی نسل جوان با واژگان ایثار، مشاركت و امید به آینده تاكید كرد و گفت: نسل جوان با ارزش‌های والا مانند صداقت، ایثار، مشاركت، همدلی، وفاق و امید به آینده كه توسط رزمندگان در دوران دفاع مقدس به خوبی ظهور پیدا كرد آشنا شوند.

در انتهای این مراسم  از خانواده های شهیدان سپهبد امیر صیاد شیرازی و سرلشکر پاسدارحسن تهرانی مقدم تقدیر شد.

انتهای پیام/

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است