شما اینجا هستید: خانهاخبار سپاهنماینده ولی فقیه در سپاه: انتخاب امام خامنه‌ای به عنوان رهبر انقلاب، نظام ولایی امام راحل را زنده نگه داشت

نماینده ولی فقیه در سپاه: انتخاب امام خامنه‌ای به عنوان رهبر انقلاب، نظام ولایی امام راحل را زنده نگه داشت

منتشرشده در سپاه پنج شنبه, 15 خرداد 1399 ساعت 09:38
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

سپاه نیوز: نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: ‌آنچه که امروز نظام ولایی را زنده نگه داشته، انتخاب رهبری از جنس امام(ره) بود که دشمنان از ذکاوت ایشان به شدت می‌ترسند.

به گزارش سپاه نیوز؛ حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه در مراسم سالگرد رحلت امام خمینی(ره) در گلستان شهدای اصفهان اظهار داشت: گرامیداشت 14 خرداد تنها تکریم یک مرد بزرگ نیست بلکه چراغ راه ما و ادامه دهنده حرکت ماست. تا زمانی که این راه و تفکر وجود دارد امام خمینی(ره) زنده است. امام عزیز ما معمار انقلابی بود که اسلام ناب محمدی را زنده کرد و به ما حیات انسانی بخشید. امام خمینی (ره) انقلابی برپا کرد که پایه‌های استکبار را متزلزل ساخت و روحیه سلحشوری و شهادت طلبی را جایگزین روحیه شهوت رانی و هوس‌های دنیوی کرد.

 

وی افزود: مطابق با بیانات مقام معظم رهبری بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی ما، جایگزینی ارزش‌های اسلامی به جای ارزش‌های غربی است. این انقلاب نه تنها ارزش‌ها را تغییر داد بلکه زمینه ظهور امام عصر(عج) را نیز فراهم ساخت. تبری از دشمنان و ولایت مداری از دو شرط مهم ظهور امام زمان است که با انقلاب اسلامی ما این شرایط در حال تحقق است. در طول تاریخ ما نظام ولایی 40 ساله نداریم و حتی نظام ولایی پیامبر (ص) هم با رحلت ایشان از بین رفت اما نظام ولایی امام خمینی (ره) از بین نرفت و مستحکم‌تر شد.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه نفوذهای سیاسی و اجتماعی دشمن نتوانست راه ولایت مداری از بین ببرد، گفت: آنچه که امروز نظام ولایی را زنده نگه داشته، انتخاب رهبری از جنس امام(ره) بود که دشمنان از ذکاوت ایشان به شدت می‌ترسند. اما وجود امتی ولایت‌مدار نیز در این جامعه از دیگر عوامل مهم استمرار نظام ولایی امام خمینی(ره) است. مردم کشور ما تمامی ناملایمات را تحمل کردند اما انقلاب و راه اسلام را فراموش نکرده‌اند. تا زمانی که اتصال بین ولایت و ملت برقرار است این انقلاب پابرجا و پیروز خواهد بود.

 

وی ادامه داد: بزرگترین رسالت و تکلیف تمامی وارثان شهدا و امام امت، تضمین ماندگاری انقلاب است چرا که مطابق با بیانات رهبری تمام هدف دشمنان از بین بردن این انقلاب است. اسلام ناب محمدی امروز در مقابل اسلام سکولار و آمریکایی ایستاده ‌و تا زمانی که اسلام ناب در این سرزمین جاری است، آرمان‌های انقلاب نیز جاری خواهد بود. اسلام آمریکایی اما همان اسلامی است که در عربستان جاری است و خطری برای آمریکا ندارد. باید بدانیم که اسلام تنها به جا آوردن نماز و روزه نیست بلکه روحیه جهادی، شهادت طلبی و ولایت مداری است که اسلام ناب را زنده و مطمئن نگه می‌دارد.

 

 حجت‌الاسلام والمسلمین‌حاجی صادقی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی به ما یاد داد که می‌توان در مقابل استکبار ایستاد. درست است که اسلام دین صلح و آشتی است اما نه صلحی که با گرگ‌های درنده خو و متجاوز به مردم برقرار شود. امروز در آمریکا می‌بینیم چهره واقعی استکبار نمایان شده و با مردم خود به بدترین شکل برخورد می‌کنند. اگر افرادی می‌خواستند با آمریکا صلح برقرار کنند، امروز با مشاهده این وحشی‌گری‌ها دیگر نه جرأت اعلام صلح را دارند و نه خود می‌خواهند با آن‌ها صلح کنند.

 

وی افزود: روحیه جهادی و مبارزه گری، حافظ انقلاب و ولایت است. در این روزهای شیوع کرونا به خواست خدا بار دیگر روحیه انقلابی‌گری و جهادی را شاهد باشیم. کرونا در غرب کاری کرد که مردم به غارت و دزدی از اماکن رو بیاورند در حالی‌که در ایران مردمی با روحیه جهادی بار دیگر مساجد را به عنوان مرکزی برای مبارزه با این ویروس انتخاب کردند و به تمامی قشرهای این کشور کمک کردند.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: ولایت اسلامی بر مردم حکومت نمی‌کند بلکه همراه با مردم است. این حکومت برای مردم است چرا که امام از مردم‌سالاری دینی صحبت کرده است. امام خمینی(ره) حکومت اسلامی خداوند را در قالب ولایت تعریف کرد و امروز همه نهادها و سازمان‌ها مشروعیت و حقانیت خود را در سربازی ولایت فقیه می‌یابند و نباید سربار ولایت باشند.

 

وی با اشاره به اینکه در طول سال‌هایی که از انقلاب می‌گذرد برخی مبلغان دینی در انجام وظیفه خود کوتاهی می‌کنند، گفت: در دهه اول انقلاب اسلامی فتنه‌هایی رقم خورد که با ولایتمداری خنثی شد و در دهه دوم آن توطئه‌ها با ولایت مداری به فرصت تبدیل شد. در دهه سوم و چهارم انقلاب هم شاهد کمک‌های معنوی خداوند به این ملت و ولایت بوده‌ایم که اکنون با افتخار چهل و یکمین سالگرد انقلاب شکوهمندمان را جشن می‌گیریم.

 

 حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی صادقی اضافه کرد: ما پیرو دینی هستیم که سخن از امت اسلامی می‌گوید و برای همه جهان نهضت ظهور را می‌خواهد. رسالت بزرگ انقلاب اسلامی، زمینه را برای ظهور حضرت حجت عصر(عج) در تمامی جهان فراهم کند. تمامی این رسالت‌ها و وظایف بر گرفته از پیامی است که از دل قیام خونین 15 خرداد و رحلت امام در 14 خرداد بر آمده است.

 

وی تصریح کرد: امام ما با مرگ طبیعی از دنیا رفت و دست دشمن هرگز به ایشان نرسید. این سبب افتخار ماست چرا که در زمان شهادت امامان معصوم اسلام همان ولایت مدار نماها بودند که ایشان را به شهادت برسانند، اما ولایت مداری واقعی این امت مانع از دسترسی دشمن به امام خمینی(ره) شد. امروز نیز رهبری داریم که از جنس امام است و باید با ادامه راه امام و ولایت ایشان و کشور را نیز از دشمنان محفوظ بداریم.

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است