شما اینجا هستید: خانهاخبار سپاهافتتاح  سد مخزنی «کلقان چای»بستان‌آباد به همت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)

افتتاح  سد مخزنی «کلقان چای»بستان‌آباد به همت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)

منتشرشده در سپاه چهارشنبه, 12 شهریور 1399 ساعت 19:24
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز؛ سد مخزنی «کلقان چای»بستان‌آباد از پروژه‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) روز پنجشنبه توسط رئیس جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح می‌شود.

به گزارش سپاه نیوز؛ دکترسعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) اظهار کرد: سد کلقان‌چای بستان‌آباد از نوع خاکی با هسته رسی است که حجم مخزن آن 22 میلیون مترمکعب است و نقش مهمی در تأمین آب شرب شهرستان‌های چاراویماق، هشترود و بستان‌آباد و نیازهای صنعتی شهرستان بستان‌آباد دارد.

 

وی افزود: این سد در فاصله 30 کیلومتری جنوب غربی بستان‌آباد و در دامنه ارتفاعات سهند واقع شده و با بهره‌برداری از آن بیش از ۹۰ روستای منطقه از منابع آبی آن استفاده خواهند کرد.

 

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: ارتفاع سد کلقان‌چای ۶۵ متر و طول تاج آن ۵۲۰ متر است و می‌تواند در کنترل سیلاب‌های فصلی و جلوگیری از هدررفت آب‌های سطحی تأثیر بسزایی داشته باشد.

 

دکتر محمد با تشکر از همکاری وزارت نیرو در اجرای این پروژه خاطرنشان کرد: حجم خاکریزی بدنه سد 1 میلیون مترمکعب و حجم بتن‌ریزی آن 30 هزار مترمکعب بوده و با تلاش هلدینگ نیروی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) اجرا شده است.

 

انتهای پیام

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است