شما اینجا هستید: خانهاخبار سپاهسرلشکر سلامی در آیین الحاق پهپادها و بالگردها به نیروی دریایی سپاه : هر روز قدرتمندتر می‌شویم/ نیروی دریایی امروز یک قدرت دریایی هواپایه است

سرلشکر سلامی در آیین الحاق پهپادها و بالگردها به نیروی دریایی سپاه : هر روز قدرتمندتر می‌شویم/ نیروی دریایی امروز یک قدرت دریایی هواپایه است

منتشرشده در سپاه چهارشنبه, 02 مهر 1399 ساعت 09:38
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

سپاه نیوز: فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه ما محکم و با ثبات قدرت‌افزایی می‌کنیم، اظهار داشت: نیروی دریایی ما از سطح دریا فاصله گرفته و امروز یک قدرت دریایی هواپایه با ترکیبی از پهپادها و بالگردها و هواپیماهای آب نشین است.


به گزارش سپاه نیوز؛سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز(چهارشنبه) در مراسم الحاق پهپادها و بالگردها به نیروی دریایی سپاه در بندرعباس، اظهار داشت: ما در چهلمین سالگرد آغاز مقاومت شرافتمندانه و انتها ناپذیر ملت عزیز ایران اسلامی هستیم و در هر محفلی که سخن از ایستادگی و ثبات قدم به میان می آید شایسته است از یک نام مبارک، از یک نام الهی، از یک حقیقت آسمانی که خداوند به عنوان یک مائده ابدی بر ملت ایران نازل کرد تا این ملت را از اسارت از بردگی و از ذلت تحت اراده استکبارگران نجات دهد، سخن بگوییم و آن نام مبارک امام راحل عظیم الشأن حضرت آیت الله العظمی امام روح الله الخمینی است.

وی افزود: امام راحل به ما یاد داد که از شوکت ظاهری امپراطوری های زمان هرگز نترسیم. او به ما آموخت راه سعادت، راه جهاد است. در عصر سلطه قدرت¬های شیطانی، سعادت مسلمانان از میدان جهاد و از نواختن ضربات شمشیر بر پیکر دشمنان می گذرد. به ما آموخت که در مقابل هیچ اراده¬ای جز اراده خداوند بزرگ تسلیم نشویم. بیرقی برافراشت، پرچمی به اهتزار درآورد که در آن نشانه¬های عظمت وشوکت و جلالت و شکوه و بزرگی و عزت و کرامت ملت ایران در آن نقش بسته بود.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه پس از رحلت امام این بیرق توسط مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)  برافراشته نگاه داشته شده است،گفت: آن راه نورانی با هدایت های معظم له در دوره فتنه¬های پیچیده دشمنان، به زیبایی و شایستگی و بدون آنکه آسیبی به ملت عزیز ایران وارد شود؛ طی شده است.

وی افزود:رهبرعزیز و عظیم¬الشأن ما، این راه نورانیِ قوی شدن و قدرتمند بودن و دست برتر داشتن در مقابل دشمنانِ به ظاهر بزرگ را ادامه داد. فرازهای سختی را پشت سر گذاشت. در میدان¬های وسیع و جدی مسلمانان را هدایت کرد. آن¬ها را بر دشمنان غلبه داد؛ اجازه گسترش سلطه ستمکاران و جهانخواران را بر دنیای اسلام نداد و در عصر فشرده¬ترین تحریم-های جهانی قدرت ساخت.

فرمانده کل سپاه در ادامه اظهار کرد: شهیدان ما، حجت¬های خداوند روی زمین، ستارگان درخشان ما روی زمین و ضامن عزت ما هستند و بی تردید هر آن چه که امروز جامعه ایران با آن شناخته می¬شود از عظمت، از غیرت، از ایستادگی و ثبات قدم و درخشش در میدان-های نبرد بزرگ، شاهد مثال بزرگی  از تأثیر این شهیدان در برقراری امنیت، پیشرفت،  یافتن عظمت و نقش بستن جلال و شکوه است .

سردار سلامی با بیان اینکه چهل ویک سال است که با آمریکا در یک نبرد بزرگ، بدون توقف، مستمر و بلا انقطاع در همه ابعاد جنگ¬های امروزین و البته در یک گستره جهانی  بوده¬ایم؛گفت:  در ابتدا تمرکز دشمن بر قلب این سرزمین بود؛ فکر می¬کردند با انتقال نقطه تمرکز تهاجمات می¬توانند این ملت را بشکنند.   اما کاری که این ملت بزرگ با هدایت¬های رهبر بزرگش به انجام رساند این بود که دشمن بزرگ خود را از متمرکز شدن بر این سرزمین متلاشی کرد. اراده او را از هم گسست و او را وادار  به عقب نشینی کرد .

وی افزود:  انقلاب اسلامی ما آمریکا را از پناهگاه راهبردی خود خارج کرد. وادار کرد دشمن، مستقیم هزینه بپردازد ونتیجه آن جز  ناکامی، شکست، عقب نشینی، افسردگی برای دشمن نبود. امروز می بینید نه جنگ¬های مستقیم و نه نبردهای نیابتی، هیچکدام نتوانسته است دشمن را در معادلات میدانی موفق کند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه پیروز¬ی از آن کسی است که معادله قدرت را دقیق می¬سازد،گفت:  امروز آمریکا در سازمان ملل و شورای امنیت و در سطح جهان در مقابل ما تنها شده است. این تنهایی، نشان از از دست رفتن نفوذ سیاسی ست. پس او اکنون منزوی است و ما منزوی نیستیم.

وی تصریح کرد:  وقتی دشمن می¬گوید ایران در منطقه نفوذ کرده است، جمهوری اسلامی ایران باید از نفوذش دست بکشد، باید منطقه را رها کند، این نشان از نفوذ سیاسی انقلاب اسلامی است به این دلیل که با فطرت حق طلبی و آزادی خواهی و عدالت جویی و اسلام طلبی و امنیت خواهی و عزت طلبیِ همه ملل مسلمان، منشور این انقلاب، همخوان و سازگار است. همه علاقمندند از چشمه های ذلال حکمت های الهی انقلاب ما که از کلام رهبرمان صادر می¬شود بهره بجویند، به چشمه سار ناب حیات طیبه برسند، این ثمرات انقلاب اسلامی ست.

وی با بیان اینکه  دشمن به اعتراف خودش در رقابت برای نفوذ هم جنگ را باخته است، اظهار کرد: کسانی که با او هستند هم میدان را باخته¬اند. تحقیر شده¬اند. دشمن گاهی آن¬ها را با گاوشیرده خطاب می¬کند، گاهی بر گردنشان طناب مجازی می¬اندازد و آن¬ها را پشت میزهای سازشِ تحمیلی با صهیونیست¬ها می¬برد. این، داستانِ بخشی از جهان اسلام است که به دشمن اسلام پیوسته است و در آن سوی این جدال و در ماورای این حرکت، کشورها و ملت¬هایی هستند که ایستاده¬اند. آن¬ها شریفند، کریمند، بزرگوارند، ذلیل نیستند. با سختی¬ها می¬جنگند اما تسلیم نمی-شوند.


سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه آمریکایی¬ها دیگر نه حال و نه حس و نه اشتهایی و نه رغبتی و نه انگیزه¬ای و نه توانی برای یک جنگ دیگر دارند.گفت:در بعد اقتصادی هم  کسی که به ظاهر و براساس شاخص¬های رسمی و کلاسیک قدرت اقتصادی، تولید کننده بیشترین ثروت جهانی است اما دارای بزرگترین بحران¬ها و چالش¬های اقتصادی است. او که خود را برترین قدرت اقتصادی جهان می¬داند به دلیل فقدان حکمت و بکارگیری قدرت اقتصادی و نظامی، بدون اقتدار سیاسی و نشاط سیاسی، باعث شده است که سرمایه¬های عظیم کشور آمریکا در بیابان¬های کشورهای دوردست به هدر برود و نتیجه آن این شود که امروز سی میلیون انسان گرسنه در آمریکا از سوء تغذیه رنج ببرند.

فرمانده کل سپاه  با بیان اینکه سهم آمریکا از جهان هر روز کوچک و کوچکتر می¬شود و این پوسیدگی از درون و فشار از بیرون، بازگشت ناپذیر است، اظهار کرد: در گذشته، اگر آمریکا دچار چالشی می¬شد او را با یک جنگ حل می¬کرد. قدرت بازگشت و ترمیم زخم¬ها را داشت اما امروز دیگر آمریکا، قادر به ترمیم این مسائل نیست؛ اما هنوز، دست از استراتژی¬های تهاجمی، اشغالگرانه، توسعه طلبانه برنداشته است. هنوز به دنبال تحمیل اراده خود بر جهان است؛ هر چند این استراتژی امروز دشمن ساز است. تفاوت بین رهبرانی که با حکمت جهان را اداره می¬کنند با آن¬ها که فاقد حکمتند همین است.

وی افزود: رهبران ژرف اندیش الهی که با منطق و حکمت اداره می¬کنند، دوستان خود را تکثیر می¬کنند اما رهبرانی که فاقد عقل سیاسی¬اند و دچار انحطاط و زوال تدبیرند، برعکس، دشمن ساز هستند. نگاه کنید رئیس جمهور آمریکا، مستقیم می¬گوید می¬خواستم رئیس جمهور سوریه را ترور کنم، این یعنی پایان فصل سیاسی یک قدرت که بخواهد آشکارا، رئیس جمهور قانونی کشوری را ترور کندو این یعنی زوال عقل.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه  استقامت ملت ایران در مقیاسی جهانی می¬درخشد و ملت ایران افتخار همه بشریتند، گفت:  به عنوان یک سرباز کوچک در کرانه این خلیج بزرگ؛ خلیج فارس به ملت ایران اعلام می¬کنم ما پیروزیم.  ملت ما نه در مقابل دلار، نه طلا، نه یورو. در مقابل هیچ چیزی و نه جذبه سیاسی این قدرت¬ها هرگز زانو نمی¬زند. ملت، دشمن را شناخته است. می¬داند که آن ها روکشی از یک هیبت بزرگ بر اندام از درون پوسیده خود کشیده¬اند اما به معنای واقعی، در حال رشد پوکی استخوانشان هستند.

وی تصریح کرد: ما به دشمنانمان می¬گوییم شما تحریم می¬کنید هر چند امروز شرایط اقتصادی تحریم کننده که آمریکا باشد از ما که تحریم شونده هستیم بدتر است. حداقل بهتر نیست. دیگر آمریکا، نقطه انتخاب مردم عالم نیست، نقطه نفرت است. همه از آنجا فراری اند. شهروندان آمریکایی مرگ بر آمریکا می¬گویند. این اوج زوال و انحطاط و سقوط آزادی یک نظام سیاسی است که حتی ملت خود هم از او منفرند. در آمریکا آن چه که امروز می¬بیینید دود، آتش، فقر، تبعیض نژادی، افسردگی، دو قطبی شدن، از بین رفتن آزادی ست، دفن شدن دموکراسی ست، بر هم خوردن رفاه مردم آن-جاست.

سرلشکر سلامی در ادامه با بیان اینکه  ما ایستاده¬ایم، محکم، باثبات، قدرت می¬افزاییم و هرگز متوقف نمی¬شویم،گفت:ما همچنان در افق پیش می¬رویم. برد سلاح هایمان را می¬افزاییم. به عمق دریانوردیمان ژرفا می¬بخشیم. در سطح قائم به سوی آسمان پیش می¬رویم. امروز شما پدیده¬ای را می بینید که قبلاً نمی¬دیدید. نیروی دریایی ما از سطح دریا فاصله گرفته است. به تدریج، یک نیروی دریایی با یک قدرت هوایی می¬شود. یک قدرت هوایی دریاپایه. ترتیبی از شناورها و پهپادها و بالگردها و پرونده های رزمی آب نشین. این حکایت از ظهور یک قدرت جدید. تولد یک توانمندی جدید می¬دهدو این نیرو در حال بالغ شدن است.

فرمانده کل سپاه در پایان با تاکید بر اینکه   برای دفاع از منافع ملتمان هیچ چیزی را  جز شکست دادن دشمنانمان نمی شناسیم، گفت:به دشمنانمان می¬گوییم عبرت بگیرید. با ادبیات محتاطانه با ملت ایران سخن بگویید؛ اگر خطا کنید شما را در هم می¬شکنیم.

 

انتهای پیام/

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است