شما اینجا هستید: خانهاخبار سپاهسرلشکر باقری در مراسم افتتاح هشت موزه دفاع مقدس: دفاع مقدس موجب سربلندی ملت ایران شد

سرلشکر باقری در مراسم افتتاح هشت موزه دفاع مقدس: دفاع مقدس موجب سربلندی ملت ایران شد

منتشرشده در سپاه چهارشنبه, 02 مهر 1399 ساعت 13:17
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: بعد از قرن‌ها سرافکندگی، دفاع مقدس به‌عنوان گنجینه‌ای بی نظیر، موجب سربلندی ملت ایران شد.به گزارش سپاه نیوز، سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم افتتاح هشت موزه دفاع مقدس و نمایشگاه ملی دستاورد‌های دفاع مقدس و مقاومت که صبح امروز در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم اظهار داشت: از زحمات مدیران استانی که قرار است امروز موزه دفاع مقدس در آن استان‌ها افتتاح شوند و مورد بهره‌برداری قرار بگیرند، قدردانی می‌کنم.

وی ادامه داد: بعد از قرن‌ها سرافکندگی، دفاع مقدس به‌عنوان گنجینه‌ای بی نظیر، موجب سربلندی ملت ایران شد. جزئیات آن دوران باید مورد کنکاو قرار گرفته و در اختیار نسل جدید قرار بگیرد تا ایرانیان و نسل جوان نسبت به چگونگی تقابل رزمندگان با دشمن تا دندان مسلح بعثی آگاهی پیدا کنند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: نسل جوان باید به آن دوران افتخار کنند که پدرانشان چگونه با دستان خالی از این آیین و سرزمین دفاع کردند و ذره‌ای کوتاه نیامدند.

سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: با گذشت چند دهه متوجه می‌شویم که چه حادثه بزرگی در تاریخ این کشور اتفاق افتاده است و ملتی که انقلاب کرد و سیستم طاغوت را به هم ریخت، با اینکه در مرحله بازسازی خود قرار داشت، با یک تهاجم همه‌جانبه مواجه شد.

وی اضافه کرد: صدام سپر بلای قدرت‌های جهانی بود که از انقلاب اسلامی آسیب دیدند؛ آن‌ها فهمیده بودند که ملت ایران راهی را که آغاز کرده بود، ادامه خواهد داد تا به امید خدا بساط ظلم را از جهان برچیند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بیان کرد: با کنکاش اتفاقات رخ داده در دفاع مقدس خواهیم فهمید که چه اتفاق بزرگی رخ داد؛ چراکه جنگ هشت ساله ایران با دشمن بعثی با هیچ جنگی قابل قیاس نبود؛ لذا یاد و خاطره همه شهدا به‌ویژه حاج قاسم سلیمانی را گرامی می‌داریم.

سرلشکر باقری درباره ضرورت ترویج فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان نیز گفت: مسئله موزه به‌عنوان یک مرکز تجمع پیشکسوتان از یک سو و نسل جوان از سوی دیگر به‌عنوان یک پایگاه و سنگر، فوق‌العاده حائز اهمیت است.

وی اظهار داشت: اولین موزه دفاع مقدس با همت شهید سلیمانی در کرمان ایجاد شد و ایشان با دست خالی و با کمک مردم استان کرمان موزه مورد نظر را افتتاح کرد؛ بعد از آن نیز آقای قالیباف موزه انقلاب اسلامی در تهران را افتتاح کرد که امروز جایگاه خاصی در کشور پیدا کرده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تأکید کرد: سپاه، ارتش، ناجا، جهاد کشاورزی و بنیاد شهید باید نسبت به تبیین محتوای استانی اقدام کنند و جوانان هر استان باید بدانند که پدران آن‌ها در جبهه چه کرده‌اند؛ لذا تمام جزئیات باید در موزه‌ها بیان شود.

سرلشکر باقری گفت: پروژه‌های ارزشمندی که هم‌اکنون در دست افتتاح است، به تحلیل و روایت درست از دفاع مقدس خواهد پرداخت تا از دروغ و تحریف به دور باشیم؛ همچنین نمایشگاهی که امروز افتتاح می‌شود، بخشی از دستاورد‌های دفاع مقدس را به نمایش خواهد گذاشت تا نسل جدید با پیشرفت نیرو‌های مسلح در زمینه‌های مختلف آشنا شود.

انتهای پیام/

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است