شما اینجا هستید: خانهاخبار سپاهدکتر ولایتی مطرح کرد؛ سپاه در تدارک، تدوین و نگهداری اسناد موفق بوده است

دکتر ولایتی مطرح کرد؛ سپاه در تدارک، تدوین و نگهداری اسناد موفق بوده است

منتشرشده در سپاه سه شنبه, 06 آبان 1399 ساعت 16:02
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مشاور امور بین‌الملل رهبر انقلاب اسلامی در بازدید از مخزن مرکز اسناد دفاع مقدس گفت:جمع‌آوری اسناد و ثبت جلسات فرمانده هان در دوران دفاع مقدس نشانه آینده‌نگری، هوشمندی و نقش روشن سپاه است.


به گزارش سپاه نیوز؛دکتر علی‌اکبر ولایتی مشاور امور بین‌الملل رهبر انقلاب اسلامی در بازدید از مخزن مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه، جمع‌آوری اسناد و ثبت و ضبط جلسات فرمانده هان در دوران دفاع مقدس را نشانه آینده‌نگری، هوشمندی و نقش روشن سپاه در دوران دفاع مقدس دانست و گفت: خوشبختانه سپاه  با جمع‌آوری این اسناد در دوران دفاع مقدس توانسته است نقص تجربه‌نگاری را به‌طور کامل برطرف کند.

وی که خود در دوران دفاع مقدس رئیس دستگاه دپیلماسی، وزیر امور خارجه و عضو شورای عالی دفاع بود، پس از بازدید از مخزن اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، فعالیت این مرکز را بسیار مهم و بزرگ برشمرد و گفتند: ملت ایران در طول تاریخ تجربیات زیادی را کسب کرده است ولی متأسفانه تاریخ ما را دیگران بر اساس آنچه خود می‌خواستند، نوشته‌اند و در این میان مردم ایران مظلوم واقع‌شده‌اند.

ولایتی جمع‌آوری اسناد و ثبت و ضبط جلسات فرمانده هان در دوران دفاع مقدس را نشانه نقش روشن سپاه در دوران دفاع مقدس دانست و گفت: خوشبختانه سپاه پاسداران با جمع‌آوری این اسناد در دوران دفاع مقدس توانسته است نقص تجربه‌نگاری به‌طور کامل برطرف کند.

در این‌بازدید طبق توافقی که میان علی‌اکبر ولایتی و سردار علی‌محمد نائینی ریاست مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس صورت گرفت، یادداشت‌های دکتر ولایتی که در حوزه دیپلماسی خارجی دفاع مقدس و انقلاب اسلامی است، به‌صورت روزانه نوشته‌شده، توسط این‌مرکز منتشر خواهد شد.

همچنین در این جلسه قرار شد تاریخ شفاهی ولایتی و نقش وی در دوران دفاع مقدس توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در دستور کار قرار بگیرد.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است