شما اینجا هستید: خانهاخبار سپاهفرمانده سپاه ثارالله کرمان: حاج‌قاسم متعلق به همه ملت ایران است

فرمانده سپاه ثارالله کرمان: حاج‌قاسم متعلق به همه ملت ایران است

منتشرشده در سپاه پنج شنبه, 18 دی 1399 ساعت 10:35
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار معروفی با بیان اینکه حاج‌قاسم متعلق به همه ملت ایران است گفت:قطعا با خاطرات حاج‌قاسم زندگی نخواهیم کرد بلکه با واقعیت حاج‌قاسم زندگی خواهیم کرد که الگوی عملی ما برای پیمودن راه حق و رسیدن به سعادت است.


به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در اجلاسیه پایانی سالگرد شهادت سردار سلیمانی در کرمان  اظهار کرد: ما جز عزت و بزرگی در شهید سلیمانی چیزی سراغ نداریم. در این عزت اسراری پیداست که هنوز نتوانستیم آنها را کشف کنیم.

وی عنوان کرد: در این ده روز برگزاری، معجزارت بزرگی را دیدیم و دست ایشان را باچشم دل در همه عرصه‌ها مشاهده کردیم، آرامشی که به وجود آوردند و هدایت‌کننده شد و در اجرا کار بزرگ و فرهنگی انجام شد.

سردارمعروفی تصریح کرد:  قطعا با خاطرات حاج‌قاسم زندگی نخواهیم کرد بلکه با واقعیت حاج‌قاسم زندگی خواهیم کرد که الگوی عملی ما برای پیمودن راه حق و رسیدن به سعادت است.

وی با اشاره به اینکه بالاترین درجه تقوا ایثار و بالاترین درجه ایثار شهادت است، گفت: مکتب حاج‌قاسم خدا را دیدن و خود را ندیدن است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان خاطرنشان کرد: حاج‌قاسم اعتقاد قلبی داشت؛ انقلاب اسلامی با مردم تعریف می‌شود و خودش سپر بلای مردم می‌شود.

وی افزود: انسجام جبهه انقلاب اسلامی قوی‌شدن و اراده قوی برای مقابله با دشمن و مقابله با مشکلات است. بالابردن آستانه تحمل برای نوکری مردم است.آنهایی که ما می‌گویند نقطه ذوب ولایت را ندیدیم، باید وصیتنامه حاج‌قاسم را مطالعه کنند تا نقطه ذوب ولایت را ببینند.

سردارمعروفی ابراز کرد: ایشان در موقوفه بیت‌الزهراء آن را وقف کردند و می‌نویسد "این مکان را وقف بی‌بی دو عالم صدیقه طاهره کردم، کسانی که در این مکان سخنرانی و مداحی می‌کنند باید محب اهل‌بیت (ع) و محب امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای باشند".

وی بیان کرد: برای عملی‌کردن این مکتب که قله و سرچشمه ترویج مکتب حاج‌قاسم است و بهشت آن گلزار شهدای کرمان است، در استان کرمان از 8 ماه ستاد ترویج مکتب را تشکیل دادیم و به آن برنامه‌های سه مثلث تعریف کردیم.

سردار معروفی ادامه داد: این مکتب یک کار عمیق فرهنگی که در خور شأن این مکتب بزرگ است، انجام می‌دهد، اما در یکسال کمتر دیدیم حوزه فرهنگی حاج‌قاسم برجسته شود.لذا باید فرهنگ حاج‌قاسم تبدیل به جریان شود. تولید گفتمان جریان حاج‌قاسم مهم است که ما آن را دنبال می‌کنیم و برای این جریان برنامه تعریف کردیم.

وی افزود: حاج‌قاسم متعلق به همه ملت ایران است و همه برای کار کردن در مکتب حاج‌قاسم جا دارند.

سردارمعروفی با اشاره به اردوی راهیان مکتب حاج‌قاسم که برای پذیرفتن  3 هزار نفر روزانه زائر از سراسر کشور دانشجو و دانش‌آموز آماده‌ایم، عنوان کرد: الان به دلیل شرایط کرونا برای یک‌هزار نفر آماده‌ایم در این اردو بازدید از بیت‌الزهراء و موزه دفاع مقدس تعریف شده است.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است