شما اینجا هستید: خانهاخبار سپاهسردار شریف: ظهور انقلاب اسلامی، منشا تحولات عظیمی در جهان شد

سردار شریف: ظهور انقلاب اسلامی، منشا تحولات عظیمی در جهان شد

منتشرشده در سپاه یکشنبه, 28 آبان 1402 ساعت 18:06
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سخنگوی سپاه با اشاره به اینکه بیش از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب می‌گذرد، گفت: ظهور انقلاب اسلامی، منشا تحولات عظیمی در جهان شد که برکات زیادی را برای ملت بدنبال داشته است.

به گزارش سپاه نیوز؛  سردار سرتیپ پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دیدار با خانواده «شهید یوسف دقت» از شهدای رسانه هرمزگان اظهار کرد: اعتلای ارزش‌های اسلامی و پاسداری از میراث انقلاب بارزترین آرمان‌های رزمندگان اسلام، شهدا و به‌ویژه شهید یوسف دقت بوده است.

وی بیان کرد: در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی، گروهک‌های تروریستی اشرف دهقان، منافقان، چریک‌ها، کومله و دمکرات در کشور و به‌ویژه استان هرمزگان رخنه کرده بودند که در همان دوران «شهید یوسف دقت» لباس سبز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را پوشید و بی‌وقفه بسته‌های فرهنگی را در کرمان و بندرعباس توزیع می‌کرد و این شهید بزرگوار در راستای تبلیغ سپاه پاسداران و بسیج مستضعفین از هیچ امری دریغ نکرد.

وی اظهار کرد: در داخل کشور چندین نفر از پاسداران هرمزگانی به دست این گروهک‌های تروریستی به درجه رفیع شهادت نائل شدند و چه بهتر که این مقاطع پرتلاطم تاریخی را برای جوانانمان یادآوری کنیم.

سردار شریف، امنیت، قدرت و جایگاه امروز انقلاب را مرهون خون پاک شهدا دانست و تصریح کرد: شهدا برای تحقق آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب جانشان را فدا کردند که باید یاد و نام آن‌ها را گرامی بداریم و از خداوند متعال بخواهیم که در محضر شهدا شرمنده نشویم.

وی یادآورشد: هیچوقت چهره معصوم و باتقوای شهید یوسف دقت را از یاد نخواهم برد و امید می‌رود جوانان هرمزگانی نیز باید با شخصیت والای این شهید آشنا شوند.

سردار شریف گفت: «شهید یوسف دقت» به عنوان نخستین مسئول روابط عمومی تبلیغات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در استان هرمزگان بود که به دست گروه تروریستی اشرف دهقان در بندرعباس، سال ۱۳۶۰ به درجه رفیع شهادت نائل شد .

«شهید یوسف دقت»، روز دوم بهار سال ۱۳۴۱ در بندرعباس متولد شد، در ۱۴ سالگی به عضویت گروه‌های انقلابی درآمد و فعالیت سیاسی خود را آغاز کرد.

شهید دقت به عنوان خبرنگار در روزنامه‌ جمهوری اسلامی مشغول به کار شد و در تیرماه سال ۱۳۵۸ به عضویت سپاه درآمد و به عنوان مسئول روابط عمومی سپاه، در شورای فرماندهی به خدمات ارزنده و خالصانه‌اش ادامه داد؛ سرانجام در صبحگاه ۲۲ مردادماه سال ۱۳۶۰ به هنگام نجات یک هموطن، در حمله تروریستی منافقین در سن ۱۹ سالگی با زبان روزه به شهادت رسید.

آن روز که شهید دقت به دست منافقان کوردل ترور شد و به شهادت رسید، روز سختی برای خانواده این شهید و حتی مردم این شهر بود به‌طوری‌که سه روز عزای عمومی در شهر بندرعباس اعلام شد.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است