شما اینجا هستید: خانهاخبار سپاهسردار دهقان : توان صادرات «موشک» در جهان را داریم/ افزایش تولید 100 برابری سلاح‌های رزمی/ تلاش تکفیری‌ها برای ناامن کردن کشور

سردار دهقان : توان صادرات «موشک» در جهان را داریم/ افزایش تولید 100 برابری سلاح‌های رزمی/ تلاش تکفیری‌ها برای ناامن کردن کشور

منتشرشده در سپاه سه شنبه, 12 ارديبهشت 1396 ساعت 11:20
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: وزیر دفاع گفت: امروز در بحث توان موشکی علاوه بر تأمین نیازهای داخلی می‌توانیم در بازارهای جهانی فضایی مقابل خود باز کنیم که صادرات محصول‌های نظامی به کشورهای دیگر را داشته باشیم.

 به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در آیین گرامیداشت روز جانباز در مصلای قدس قم اظهار داشت: در بخش زمینی امروز تمامی تجهیزهای مورد نیاز نیروهای زمینی را نه در مقیاس های کوچک بلکه در مقیاس بسیار بزرگ تولید می‌کنیم.

 

وی افزود: به عنوان نمونه اگر در سال 92 ظرفیت تولید A واحد سلاح های رزم انفرادی مانند کلاشینکف و سلاح های رزم جمعی مانند تیربارهای مختلف را داشتیم این ظرفیت هم اکنون به 100A رسیده، یعنی 100 برابر افزایش یافته است.

 

وزیر دفاع اضافه کرد: امروز در مقایسه با ابتدای دولت یازدهم ظرفیت کشور در بحث توان موشکی نیز به حدی است که علاوه بر تامین نیازهای داخلی می توانیم در خصوص بازارهای جهانی فضایی را در مقابل خود باز کنیم که صادرات محصول‌های نظامی به دیگر کشورها را داشته باشیم.

 

سردار دهقان گفت: قیمت و کیفیت محصولات نظامی ایران به گونه ای است که به رغم تحریم های ناجوانمردانه علیه ملت ایران، اقلام تولیدی دفاعی خود را به کشورهای بزرگ جهان صادر می کنیم.

 

وی این پیشرفت های بدست آمده را نتیجه تلاش فرزندان مجاهد و فداکار این ملت عنوان کرد و افزود: همچنین در این دولت در همه عرصه های مختلف صنعتی ائم از صنایع دفاعی که بر روی تامین اقلام و تجهیزات زمینی و صنایع هوا و فضا و موشک های زمین به زمین بالستیک و زمین به زمین کروز و سیستم های پدافندی متمرکز است به پیشرفت های زیادی دست پیدا کردیم.

 

سردار دهقان با اشاره به این که در زمینه الکترونیک، صنایع مخابراتی و دریایی گام های بزرگی برداشته شده است، خاطرنشان کرد: هم اکنون متخصصان، طراحان و اندیشمندان در صنایع دفاعی با به کارگیری تمام ظرفیت های دانشی، پژوهشی، صنعتی و نخبگی کشور به حدی از توان و قابلیت رسیدند که قادرند هر آنچه نیروهای مسلح ما در پاسخ به هر تهدید از جانب هر قدرتی نیاز داشته باشند، بدون اتکا به دیگر کشورها با توکل به خدا و توسل به امامان معصوم و با تکیه بر داشته های خود همه آن نیازها را تامین کنند.

 

وی ادامه داد: امروز در زمینه موشکی نیز به سطحی از توان و قابلیت رسیدیم که هر بردی را با هر میزان از تخریب کنندگی و با هر میزان از دقت مورد نظر خود می توانیم تولید کنیم، که به طور حتم این دستاورد ، داشته عظیمی برای نظام اسلامی و ملت ایران و عامل باز دارنده و تعیین کننده ای در مقابل دشمنان محسوب می شود.

 

 

سردار دهقان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت حضور پر شور مردم در انتخابات 29 اردیبهشت ماه جاری، با تبیین انتظارها و خواسته های رهبر معظم انقلاب از آحاد ملت ایران در این خصوص، افزود: حضور گسترده و با نیت انجام تکلیف الهی از جانب مردم، نخستین و مهمترین خواسته معظم له از ملت ایران است.

 

وزیر دفاع  اضافه کرد: ملت ایران در طول تاریخ و حیات انقلاب اسلامی همواره با حضور در انتخابات های مختلف این عرصه را به عنوان نمادی برای به نمایش گذاشتن ارتباط نزدیک میان ملت و نظام اسلامی به منصه ظهور گذاشته است.

 

وی با تاکید بر این که ملت ایران در انتخابات پیش رو نیز همان گونه که تاکنون پای صندوق های رای آمدند و نامزد مطلوب خود را انتخاب کردند، حماسه ای دیگر را خلق خواهند کرد، افزود: موضوع برگزاری انتخاب سالم و رعایت قانون در اجرای تمامی مراحل انتخابات و همچنین تمکین به قانون و گردن نهادن نامزدها به اعمال قانون و پذیرش نتیجه از دیگر مطالبه های انتخاباتی رهبر فرزانه انقلاب از مردم و مسئولان است.

 

سردار دهقان همچنین برگزاری انتخابات در یک فضای کاملا امن و آرام را نیز ضروری برشمرد و گفت: دشمنان کور دل و شکست خوردگان در صحنه درگیری با ملت، به هیچ وجه خواهان حضور با شکوه، عظیم و گسترده مردم در این انتخابات نیستند.

 

وی افزود: آنها علاقه‌مندند که نغمه های منفی مبنی بر این که حضور در انتخابات برای مردم چه دستاوردی داشته را به جامعه القا و به عبارتی انگیزه های ملت را برای حضور با شکوه درانتخابات کمرنگ کنند، ولی همواره با حضور گسترده تر و حرکت بر علیه خواسته های دشمنان، شاهد پاسخ کوبنده ای به نغمه های شوم نظام سلطه و بدخواهان بوده و خواهیم بود.

 

وزیر دفاع تصریح کرد: در انتخابات پیش رو نیز به طور طبیعی دشمنان نظام به ویژه تروریست های تکفیری تلاش هایی را برای ناامن سازی کشور انجام خواهند داد، اما در این چند ساله که منطقه درگیر جنگ، آشوب و ترور بوده، ایران و مردم آن در امنیت کامل قرار داشته و نیروهای مسلح و امنیتی کشور با حضور و پشتوانه مردم توانستند همه اقدام های دشمن را در نطفه خفه و در مواردی نیز که به مرحله احتمالی اقدام رسیده ، خنثی کنند.

 

وی با تاکید بر این که با حضور قدرتمند مجموعه های امنیتی و دفاعی به طور حتم از عهده تامین امنیت کامل در این سرزمین الهی برخواهیم آمد و با مشکلی مواجه نخواهیم شد، تاکید کرد: رعایت اصول اخلاقی و تحمل یکدیکر و فاصله گرفتن از تحقیر، تهمت، افترا و دروغ، در تحقق این امر نقش مهمی ایفا می کند.

 

سردار دهقان با اذعان به این که زیبنده نیست که نامزدها همه دستاوردهای انقلاب اسلامی ، برای کشور را نادیده بگیرند، افزود: نامزدها نباید حضور و مجاهدت های همه جانبه مردم در این سی و چند سال عمر با برکت انقلاب اسلامی را به هیچ انگارند، به نحوی که انگار در این کشور هیچ حرکتی برای رشد و پیشرفت انجام نشده و آنها بخواهند بر همه آنچه کمبود و کاستی است، ناجی باشند.

 

وی افزود: هر چند که در کشور دارای سرمایه های عظیم انسانی، معادن گسترده نفت و گاز و سایر معدن های گرانبها هستیم، ولی ورود همه این ها به صحنه و عرصه زندگی مردم به زمان زیادی نیاز دارد و به هیچ وجه در عرض یک شب امکانپذیر نیست.

 

سردار دهقان، برخورد منصفانه و واقع بینانه همه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری با بضاعت ها و امکانات کشور را خواستار شد و افزود: نامزدها باید در تبلیغات انتخاباتی خود فقط شعارهایی که از عهده پیاده سازی و اجرای آنها بر می آیند را مطرح کنند، چراکه در نظام اسلامی بنا نیست، از طریق دادن وعده های غیر قابل تحقق اقدام به خریدن رای و جلب نظر مردم کنیم.

وزیر دفاع همچنین گفت: چرا ما دنبال این هستیم که اعتماد ملت و سرمایه عظیم اجتماعی شکل گرفته در سایه حاکمیت نظام اسلامی و ولایی را کمرنگ و یا همواره به نوعی مخدوش کنیم؟ ملت ما برای آنچه که امروز دارند خون ها داده، ایثارگری ها کرده و تحمل سختی ها داشته و در همه صحنه ها نیز حاضر بوده از این رو می خواهد، نتیجه این مقاومت ها و ایثارها را در لفظ و بیان و عمل مسئولان نیز متجلی ببیند.

 

وی ادامه داد: قرار نیست مسئولان و یا کسانی که در معرض انتخاب مردم هستند جدای از این وضعیت ها صحبت کند، کار کنند و یا وعده بدهند، بنیه ملت ایران تاکنون سلیقه های مختلف، افکار و گرایش های گوناگون را تجربه کرده و امروز به ملتی هوشیار، بیدار، بصیر، عاقل و متعهد تبدیل شده که نسبت به سرنوشت جامعه و مملکت خود و همچنین دنیای اسلام حساسیت دارد.

 

سردار دهقان افزود: ملت ایران به شدت تمایل دارد در یک کشور امن، پیش رو و بهره مند از رفاه و خدمات لازم برای رشد و تعالی انسانی زندگی کند و هزینه های طی کردن این مسیر را نیز تاکنون پرداخته و انشاءالله در انتخابات 29 اردیبهشت نیز به صورت درست رقم خواهد زد.

 

آیین گرامیداشت روز جانباز عصر روز دوشنبه همزمان با چهارم شعبان سالروز ولادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) در مصلای قدس شهر مقدس قم برگزار شد.

 

انتهای خبر/09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است