شما اینجا هستید: خانهاخبار سپاهفرمانده نیروی هوافضای سپاه عنوان کرد: "پردیس نوآوری شهید تهرانی مقدم" حلقه واسط ارتباط صنعت و دانشگاه

فرمانده نیروی هوافضای سپاه عنوان کرد: "پردیس نوآوری شهید تهرانی مقدم" حلقه واسط ارتباط صنعت و دانشگاه

منتشرشده در سپاه پنج شنبه, 28 آذر 1398 ساعت 11:17
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

سپاه نیوز: سردار حاجی زاده از"پردیس نوآوری شهید تهرانی مقدم" به عنوان حلقه واسط ارتباط صنعت و دانشگاه نام برد و گفت:  نخبگان این مجموعه در بخش‌های مختلف صنایع و معادن کشور فعال هستند و حوزه دفاعی تنها بخش کوچکی از فعالیت آنها است.


به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه  در حاشیه بازدید فرمانده کل سپاه  از پردیس نوآوری شهید تهرانی مقدم  در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ایده ایجاد این پردیس برای اولین بار در سال 1394 از سوی تعدادی از نخبگان کشور مطرح شد، گفت: تعداد زیادی از جوانان نخبه و دارای علم و خلاقیت ذهنی این ایده را مطرح کردند و ما در واقع فضایی را بعنوان فضای کار در اختیار این خواهران و برادران قرار دادیم.

وی با بیان اینکه نخبگان حاضر در این مجموعه در حقیقت اتصال دانشگاه با مراکز صنعتی و بخش دفاعی را برقرار کردند، افزود: این کار در ابتدا با یک فضای کوچک اجاره‌ای آغاز شد، اما امروز یک پادگان در غرب تهران با مساحت 16 هکتار در اختیار این عزیزان قرار گرفته و جمعیت کثیری از خواهران و برادران نخبه فارغ التحصیل دانشگاه‌های معتبر کشور در حال حاضر در این مجموعه فعال هستند و مسائل و مشکلاتی که در بخش‌های کوچک و بزرگ صنایع و معادن ما مطرح است را رفع می‌کنند.

سردار حاجی‌زاده با تاکید بر اینکه این نخبگان در بخش‌های مختلف صنایع و معادن کشور فعال هستند و حوزه دفاعی تنها بخش کوچکی از فعالیت آنها است، عنوان کرد: از آنجایی که بسیاری از شرکت‌ها و صنایع امکان ایجاد بخش تحقیق و توسعه را ندارند، این عزیزان مشکل مربوطه را حل کرده‌اند و تاکنون موفق به انجام دو هزار پروژه و در حقیقت رفع مشکل و مسئله ظرف چهار سال گذشته شده‌اند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: این موضوع الگوی موفقی برای ما بوده و توانستیم آن گروه از جوانانی که بیکار بودند و بیکاری آنها تهدیدی برای کشور بود، امروز به فرصتی تبدیل شوند.

وی با بیان اینکه با ایجاد چنین مراکزی، معضلات و مشکلات بزرگ کشور در حوزه‌های اقتصادی، صنعتی و معدنی قابل حل است، تصریح کرد: ما فقط زمین و فضای کار را در اختیار این نخبگان قرار دادیم، این ایده و همت خود آنها بود که شروع کردند و کار بسیار بزرگی را در کشور پیش بردند که خوشبختانه امروز هم در حال ایجاد نمایندگی‌هایی در شهرها و دانشگاه‌های مختلف کشور هستند.

سردار حاجی‌زاده در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا نخبگان حاضر در این مجموعه در حوزه خودروسازی هم ورود خواهند داشت، گفت: این عزیزان در حوزه خودروسازی هم ورود پیدا کرده‌اند و مدتی است مشغول هستند و توانسته‌اند موضوعات کوچک و بزرگ در این حوزه و سایر صنایع را تاکنون حل کنند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با تاکید بر اینکه دانشگاه‌ها توانمندی بسیار زیادی در کشور دارند اما همیشه بین آنها و کف صنعت فاصله‌ای وجود داشته است، خاطرنشان کرد: این فاصله توسط مجموعه قرارگاه نوآوری شهید تهرانی مقدم پر شده است و در واقع بعنوان یک حلقه واسط توانسته ارتباط بین کف صنعت و دانشگاه را برقرار کند.

وی در پایان گفت: به نظر می رسد این الگو قابل توسعه باشد چراکه ما محدودیتی برای آنها در ساختار و سازمان ایجاد نکرده‌ایم .

انتهای پیام/02

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است