شما اینجا هستید: خانهاخبار سپاهسردار سلامی در همایش فرماندهان بهداشت و سلامت: فلسفه تندرستی ،پاسداری از انسان به عنوان گوهر زیبای آفرینش است/ تمرکز بر عزت موجب غلبه انسان بر تمامی مشکلات می‌شود

سردار سلامی در همایش فرماندهان بهداشت و سلامت: فلسفه تندرستی ،پاسداری از انسان به عنوان گوهر زیبای آفرینش است/ تمرکز بر عزت موجب غلبه انسان بر تمامی مشکلات می‌شود

منتشرشده در سپاه دوشنبه, 06 ارديبهشت 1395 ساعت 10:03
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: جانشین فرمانده کل سپاه گفت: فلسفه تندرستی، سلامت و بهداشت پاسداری از انسان به عنوان گوهر زیبای آفرینش است.

به گزارش خبرنگار سپاه نیوز؛ همزمان با هفته سلامت چهارمین همایش فرماندهان بهداشت و سلامت با حضور فرماندهان، مسئولین و مدیران حوزه سلامت سپاه در سالن همایش‌های ولایت ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد.


سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در این مراسم فلسفه تندرستی، سلامت و بهداشت را پاسداری از انسان به عنوان گوهر زیبای آفرینش توصیف و تصریح کرد: سیمای انسان بازتابی از فطرت و اوج تکامل خلقت است به همین دلیل خداوند متعال برای انسان به قدری ارزش قائل است که احیای یک انسان را معادل احیای کل بشریت می داند.


وی با تأکید بر اینکه بهداشت و سلامت از انسانی‌ترین بخش‌های تعهد و مسئولیت ماست گفت: پژوهشگران غربی نیز دریافتند که انسان دارای فطرت الهی است و باور دارند که انسان تصویری از خداست.


سردار سلامی از انسان به عنون رمزآلودترین موجود دستگاه آفرینش یاد کرد و افزود: انسانی ترکیبی از روح و ماده است و این ترکیب واحد از روابط پیچیده و ناشناخته‌ای برخوردار است.


وی خاطر نشان کرد: همانگونه که ما برای نگهداری تجهیزات و ادوات برنامه‌ی مدون و سازماندهی شده‌ای داریم می بایست نسبت به حفظ و نگهداری انسان‌ها نیز حساسیت داشته باشیم.


جانشین فرمانده کل سپاه مهندسی عوامل و فاکتورهای انسانی مانند نور، ارتفاع و مساحت و محیط و نیز تغذیه مناسب را در سلامت روح و جسم افراد بسیار مهم برشمرد و تصریح کرد:
سلامتی یک روند و مسیری است که از بهم پیوستن نقاط مختلفی از زندگی حاصل می‌شود و بهداشت روح و روان به همراه بهداشت تن سازنده‌ی شخصیت انسان هستند.


وی فرماندهان را مسئول سلامت افراد دانست و اظهار داشت:فرماندهان آفرینشگر آرامش در محیط تحت مسئولیت خود بوده و شفقت، مهربانی و توجه آنها بسیاری از دردهای زیردستان را درمان می‌کنند.


سردار سلامی در ادامه تأکید کرد: تمرکز بر عزت، اعتماد به نفس و حفظ خودارزشی موجب می‌شود که انسان بر هر مشکلی غلبه کند .


جانشین فرمانده سپاه در پایان با اشاره به اهمیت پرداختن به موضوع آموزش در حوزه سلامت گفت: هرچه جامعه‌ی ما آگاه تر باشد از سلامت بیشتری برخوردار است.


گفتنی است چهارمین همایش فرماندهان بهداشت و سلامت سپاه به همت معاونت بهداشت، امداد، درمان و آموزش پزشکی سپاه برگزار شد.

انتهای خبر/07

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است