شما اینجا هستید: خانهچند رسانه ایسپاهدریادار تنگسیری خبر داد: ساخت شناور تهاجمی با قابلیت نشستن بالگرد در آینده ای نزدیک

دریادار تنگسیری خبر داد: ساخت شناور تهاجمی با قابلیت نشستن بالگرد در آینده ای نزدیک

منتشرشده در سپاه پنج شنبه, 08 خرداد 1399 ساعت 10:24
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

سپاه نیوز: فرمانده نیروی دریایی سپاه ‌از  ساخت شناور تهاجمی با قابلیت نشستن بالگرد در آینده ای نزدیک خبر داد.


به گزارش سپاه نیوز؛ سردار دریادر پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه در مراسم الحاق بیش از 100 فروند شناور به ناوگان دریایی سپاه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت نیروی دریایی گفت:دیدگاه عالمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در توجه دادن قوای مسلح کشور به تهدیدات دریایی موجب رشد همه‌جانبه توانمندی‌های نیروی دریایی سپاه شده است و اکنون بیش از ۹۵ درصد نیازهای اساسی این نیرو در داخل کشور تامین و تولید می‌شود.

وی افزود: امروز ۱۱۲ شناور رزمی تندرو و جدید به نیروی دریایی سپاه ملحق می‌شود که هم در طراحی و هم در نوع سلاح‌های بکار رفته در آن تغییراتی ویژه برای بهبود عملکرد و ارتقای کارآمدی صورت گرفته است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان این که با بهره‌گیری از دانش بومی به سرعت ۹۲ نات در شناورهای نظامی خود در دریا دست یافته‌ایم، تصریح کرد: این سرعت به اندازه ۳ برابر سرعت شناورهای آمریکایی است که بدلیل طراحی منحصربفرد و ارتقای ساختارهای موتوری آن بدست آمده است.

سردار تنگسیری ادامه داد: چابکی، سبکی و قابلیت مانور بالا در کنار آبخور کم و ارتقای سلاح‌های کارگزاری شده از ویژگی‌های شناورهای جدید رزمی-تهاجمی جدید است که به همت صنایع دفاع و شرکت‌های دانش‌بنیان ساخته شده‌اند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه ادامه داد: تمامی تجهیزات و موشک اندازهای کلاس ذوالفقار، تجهیزات شناورهای میعاد و رعد و ... با اتکای به دانش بومی طراحی و ساخته و نصب شده‌اند و در این زمینه باید صمیمانه از تلاش شرکت‌های دانش‌بنیان قدردانی کرد.

وی عنوان داشت: شناورهای رعد با طول ۷.۵ متر توان سرعت گرفتن تا ۵۵ نات را دارد و از ویژگی‌های ارزنده دیگر آن نیز می‌توان به توان اقیانوس پیمایی این شناور تهاجمی اشاره کرد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان این که ما در نیروی دریایی تهدید را در ابعاد مختلف جدی گرفته و برای مقابله با آن به آمادگی رسیده‌ایم، خاطرنشان کرد: با هیچ دشمنی شوخی نداریم و هیچ‌گاه از مرگ نمی‌هراسیم.

سردار تنگسیری همچنین به ساخت شناور رزمی ابومهدی المهندس در نیروی دریایی سپاه اشاره و گفت: کار طراحی و ساخت این شناور را در کنار شناور شهید سلیمانی در نیروی دریایی سپاه کلید زده‌ایم و طی یکسال آن را عملیاتی خواهیم کرد.

وی در پایان گفت: شناورهای جدید دیگری نیز با قابلیت‌های ویژه طراحی و ساخته شده که برای بکارگیری در بسیج دریایی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انتهای پیام/02

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است