شما اینجا هستید: خانهدر پرتو ولایتسپاهرئیس قوه قضائیه در مراسم چهلمین روز شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش: از مهم‌ترین شاخصه‌های مکتب حاج قاسم اخلاص بود/عزت ما در ولایت مداری است /حضور مردم در انتخابات مجلس انقلابی را رقم خواهد زد

رئیس قوه قضائیه در مراسم چهلمین روز شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش: از مهم‌ترین شاخصه‌های مکتب حاج قاسم اخلاص بود/عزت ما در ولایت مداری است /حضور مردم در انتخابات مجلس انقلابی را رقم خواهد زد

منتشرشده در سپاه یکشنبه, 27 بهمن 1398 ساعت 19:51
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: حجت الاسلام و المسلمین رئیسی  با تاکید بر اینکه  از مهم‌ترین شاخصه‌های مکتب حاج قاسم اخلاص او است گفت: عزت ما در ولایت مداری است ولایت مداری حاج قاسم سلیمانی نسبت به امام و در زمان رهبر معظم انقلاب در خور تحسین بود.

به گزارش سپاه نیوز؛  حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی رییس قوه قضاییه  در مراسم چهلمین روز شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش  شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را به مردم کرمان و ملت شریف ایران تسلیت و آسمانی شدن او را تبریک گفت و ادامه داد :امروز چهلمین روز شهادت این عزیز است وشهادتش قیامتی برپا کرد.

 

حجت الاسلام والمسلمین رییسی با اشاره به اینکه از شاخص‌ها حاج قاسم سلیمانی اخلاص او بود برای خدا زندگی کرد و قدم برداشت افزود: حاج قاسم سلیمانی متوجه خدا شد و خدا این همه مردم را در جهان متوجه او کرد.

 

رییس قوه قضاییه با تاکیدبر اینکه دومین شاخص حاج قاسم سلیمانی ولایت مداری او بود گفت: عزت ما در ولایت مداری است ولایت مداری حاج قاسم سلیمانی نسبت به امام و در زمان رهبر معظم انقلاب در خور تحسین بود.

 

حجت الاسلام والمسلمین رییسی با اعلام اینکه حاج قاسم سلیمانی نسبت به مردم عشق می‌ورزید اظهار کرد: نه به مردم کرمان نه ایران به همه مظلومین عالم عشق می‌ورزید.

 

وی ادامه داد: حاج قاسم سلیمانی پدر فرزندان شهدای مدافع حرم بود و حمایت از مظلومین را به کاخ نشینی در تمام جهان ترجیح می‌داد از اشرافی گری بیزار بود و همیشه کنار مردم و دلیل محبوبیتش بین مردم این شد.

 

حجت الاسلام والمسلمین رییسی اظهار کرد:حاج قاسم دشمن را خوب می‌شناخت و می‌دانست امریکا و هم پیمانانش چه کسانی هستند؛ شخصیت حاج قاسم سلیمانی نباید تحریف شود او اگر کار دیپلماسی کرد برای مقاومت بود هرگز روحیه تسلیم و کوتاه آمدن در مکتبش راه نداشته و ندارد.

 

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه از مهم‌ترین شاخصه‌های مکتب حاج قاسم اخلاص او است افزود: حاج قاسم برای خدا می‌اندیشید و برای خدا گام برمی‌داشت و رمز بقای حاج قاسم و متوجه شدن دل‌ها به او، اخلاص او بود.

 

وی با عنوان اینکه دومین نکته در مکتب حاج قاسم سلیمانی ولایتمداری اوست گفت: اگر وصیتنامه او هم نبود مشی و سلوک او نشان از یک ولایتمدار واقعی بود و انسان ولایتمدار با ولایت شعار فرق می‌کند.

 

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با اشاره به اینکه  وصیتنامه او ولایتنامه است و از اول تا آخر وصیتنامه از ولایت می‌گوید افزود:عزت ما در ولایت‌پذیری است و حاج قاسم در عرصه ولایتمداری سر از پا نمی‌شناخت  ولایتمداری حاج قاسم در زمان امام نسبت به امام و بعد از آن نسبت به امام زمان ولایتمداری محض است.

 

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه شهید سلیمانی مردم‌باور بود و باور نسبت به مردم خیلی مهم است افزود: در دنیا سیاستمداران دم از مردم می‌زنند اما مردم را قبول ندارند.

 

وی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی نگاه به مردم را تشریفاتی نمی‌دانست و تواضع و فروتنی او توجه به مردم و مصداق آیه "مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ وَالَّذینَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَی الْكُفَّارِ رُحَماءُ بَیْنَهُمْ" بود گفت: او به مظلومین عالم عشق می‌ورزید و نسبت به آنها رحماء بود.

 

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان اینکه دلدادگی به شهید سلیمانی آنقدر زیاد بود که بچه‌های مدافع حرم او را پدر خود می‌دانستند و امیدشان به حاج قاسم بود گفت: یک موی مستضعفین را به همه داشته‌های کاخ‌نشینان ترجیح می‌داد و با اشرافی‌گری مخالف بود.

 

وی افزود: بچه‌های کرمان، ثاراللهیان کرمان او را دیدند و راهبرد حاج قاسم، راهبرد مقاومت و ایستادگی فعال بوده است.

 

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه هرگز روحیه تسلیم و کوتاه آمدن در مقابل دشمن در مکتب او راه نداشته است تصریح کرد: حاج قاسم یک انقلابی بود که انقلاب را با تمام وجودش دوست داشت.

 

وی با یادآوری اینکه حاج قاسم به توصیه پیام‌های انقلاب اسلامی می‌اندیشد و تلاش می‌کرد از همه تهدیدها در اطراف ما قوت بسازد افزود: شهید سلیمانی در افغانستان و عراق و لبنان قوت ساخت.

 

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان اینکه در تمام کشورها حزب‌الله ایجاد کرد و جبهه مقاومت تقویت شد گفت: سپهبد سلیمانی به دست افغانستانی‌ها، یمنی‌ها، لبنانی‌ها و عراقی‌ها آنها را قوتمند کرد.

 

وی با اشاره به اینکه این نظام مقتدر امروز در دنیا پیام دارد و پیامش این است که منطقه باید بدون آمریکایی‌ها زندگی کند افزود: منطقه باید از وجود آمریکایی‌ها پاکسازی شود.

 

رئیس قوه قضائیه با یادآوری اینکه روزی که شهید بهشتی به شهادت رسید خیلی‌ها نگران بودند اما خون شهید بهشتی جریان نفاق را برملا کرد و باعث عظمت انقلاب شد گفت: خون شهید سلیمانی نیز قیامتی برپا کرد و یومالله را رقم زد که باعث نزدیک شدن دل‌ها شد و این دل‌ها امروز به حضور آمریکا و استکبار در منطقه نفرت می‌ورزند.

 

وی با بیان اینکه امروز آمریکا و اروپا این پیام را فهمیدند که اگر بخواهند خطایی بکنند نتیجه کار آن این است که تسلیم نیروهای جمهوری اسلامی ایران شوند گفت: جلوه‌ای از این قدرت در خلیج فارس را دیده‌ایم.

 

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان اینکه زدن پایگاه آمریکا توسط سپاه، برای کشور قدرت ایجاد کرد و باعث امیدواری مردم شد افزود: حاج قاسم به ارزش‌های انقلاب پافشاری کرد و امروز بیش از هر زمانی این ارزش‌های اسلامی طرفدار دارد.

 

وی با اشاره به اینکه اگر آهنگی از فساد و کجی و انحراف را بشنویم با او برخورد می‌کنیم گفت: دست قدرتمند امت به تبعیت از ولایت اجازه فساد در هیچ کجای کشور را نمی‌دهد و سوگواران حاج قاسم امروز پرچم مبارزه با فساد و پرچم مقاومت دست ولی‌فقیه است و بنده سرباز او هستم.

 

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه امروز قدرت به وجود آمده با حضور آگاهانه مردم در صحنه در سایه ولایت برای مدیران و مسئولان زمینهای برای اقدامات اساسی برای اصلاح امور جامعه است افزود: این قدرت عظیم به برکت حضور مردم در تشییع جنازه حاج قاسم ایجاد شده است.

 

وی با اشاره به اینکه نسخه را مقام معظم رهبری فرمودند که راهکار هر مشکلی در درون همین کشور و به‌دست جوانان برومند این کشور است گفت: آنها که رفع مشکل را در دست بیگانگان و به لبخند و اخم دشمن وابسته می‌دانند، سخت در خطا هستند.

 

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان اینکه ما به ولی‌فقیه زمانمان عرض می‌کنیم که هم کلام شما و هم وصیتنامه سردار رشید اسلام سلیمانی را شنیدیم افزود: حاج قاسم از ما میثاق می‌خواهد و امروز مسئولان و دست‌اندرکاران بدانند کار برای خدا و گره‌گشایی از کار مردم برای خدا شکرگزاری به درگاه خداوند است.

 

وی با اشاره به اینکه امروز پیام حاج قاسم به همه ما دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی و مقاومت در راه هدف و امید به آینده است و در این راه نباید ذره‌ای ناامید شویم گفت: شهید سلیمانی مرد اراده پولادین، اهل ایستادگی و شاگرد مکتب خمینی کبیر و بزرگی چون امام خامنه‌ای حکیم بود.

 

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه حاج قاسم با خانواده سردارانی که همسنگر او بودند درد و دل می‌کرد افزود: حاج قاسم ایستادگی می‌کرد و به همرزمانش نیز ایستادگی داد.

 

وی با اشاره به اینکه کرمان را به ولایتمداری می‌شناسیم و حاج قاسم سلیمانی کرمانی‌ها را به ولایتمداری بیشتر توصیه کردند گفت: دشمن در منطقه خواست و نتوانست اما ما خواستیم و توانستیم .

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان اینکه حاج قاسم مردم را امیدوار کرد و امروز هر قدمی و هر قلمی در جهت امیدواری مردم حرکت کند راهبرد نظام است افزود: هر که قصد ناامیدی مردم را داشته باشد در جهت راهبرد دشمن حرکت کرده است.

 

وی خاطر نشان کرد: انتخابات و آزمون مهمی در پیش روی ماست ، حضور مردم مجلس انقلابی را رقم خواهد زدکه  ان‌شاءالله در این آزمون نیز پیروز شویم و انتخاب اصلح را انجام بدهیم و رضای خدا شکل دادن مجلسی انقلابی و با بصیرت و گره‌گشا از مشکلات مردم است.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است